اختصاص مقام نخست سطح زیرکشت ارزن خراسان‌جنوبی به بشرویهپیش‎بینی برداشت بیش از هزار تن ارزن در بشرویه

گردآوری پورتال رهتا :

حسین سرچاهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، به فصل کاشت و برداشت ارزن در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: محصول ارزن اوایل مرداد کاشت و کار برداشت این محصول از پایان مهر آغاز و تا اواسط آبان‏‌‏ماه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: امسال بیش از 780 هکتار از زمین‎های کشاورزی این شهرستان زیر کشت ارزن قرار گرفته است که پیش‎بینی می‎شود بیش از 1500 تن ارزن از سطح مزارع شهرستان برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی بشرویه با بیان اینکه محصول ارزن شهرستان در صنایع شیرینی‎سازی، تغذیه مرغ داری‎ها، پرندگان زینتی مصرف می‎شود، اذعان داشت: ارزن جزو غلات دانه‌ریز و محصولی تابستانه با دوره رشد 75 روزه است.

سرچاهی به انواع ارزن کشت شده در شهرستان اشاره کرد و اضافه کرد: ارزن محلی، اوکراینی و گاورس از ارقام  ارزن کشت شده در این شهرستان است.

وی به دلایل استقبال کشاورزان به کشت ارزن اشاره و خاطرنشان کرد: کشت این محصول به عنوان کاشت دوم و پس از برداشت گندم و جو و با توجه به اینکه به آب کمی نیاز دارد مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی بشرویه اعلام کرد: با برداشت این محصول در سال‎جاری 2 میلیارد تومان درآمد عاید کشاورزان این شهرستان می‎شود.

سرچاهی از اختصاص مقام نخست سطح زیرکشت ارزن خراسان‌جنوبی به بشرویه خبر داد و یادآور شد: سازگاری کشت این محصول با آب و هوا و خاک منطقه و مقاوم بودن محصول در برابر شوری آب از جمله مزایای کاشت ارزن در بشرویه است.

 انتهای پیام/69039/و20

∎​