عزاداری متمرکز روز اربعین، آغازی برای عزاداری سالم

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان٬ سید رضا اخروی، رئیس شورای هیئات مذهبی استان اصفهان در نشست خبری با رسانه های اصفهان با بیان اینکه اصفهان از جمله استان‌هایی است که در زمینه عزاداری برای اهل بیت عصمت و طهارت پیشتاز بوده است، اظهار داشت: امسال برای پنجمین سال متوالی هیات های عزاداری و مردم اصفهان به شکل متمرکز و در میدان امام علی(ع) به سوگواری برای سید و سالار شهیدان می‌پردازند.

 

وی افزود: ستاد برگزاری مراسم اربعین در اصفهان شامل اعضای شورا و سازمان تبلیغات اسلامی جلسات مختلفی با ائمه جمعه، آیات عظام، ارگان‌های مرتبط مانند نیروی انتظامی و شهرداری، مداحان و هیئت های عزاداری برای برگزاری مراسم اربعین به شکل منسجم داشتند.

 

رئیس شورای هیئات مذهبی استان اصفهان با بیان اینکه اتوبوس‌هایی که  در این روز مردم عزادار را به سمت میدان امام علی(ع) می‌آورند در چهار نقطه نزدیک این میدان توقف می‌کنند، بیان داشت: این اتوبوس‌ها مردم را در چهار راه ابن سینا، سه راه صغیر اصفهانی، میدان شکرشکن و خیابان عبدالرزاق پیاده می‌کنند که در هرکدام از آنها ایستگاه صلواتی با پذیرایی از مردم، آنها در قالب گروه‌های عزاداری به میدان امام علی وارد می‌شوند.

 

وی با بیان اینکه عزاداری متمرکز اربعین و پیاده روی به سمت میدان امام علی(ع) به شکل خانوادگی است و در این میدان مهدکودک و غرفه های کودک نیز برای مراقبت از کودکان تدارک دیده شده است، ابراز داشت: مراسم سراسری ساعت ۹:۳۰ دقیقه با تلاوت قرآن کریم، قرائت زیارت اربعین آغاز می‌شود و سخنران مراسم نیز آیت‌الله توکل، عضو مجلس خبرگان رهبری است.

 

اخروی با اشاره به اینکه در این مراسم آقایان حداد، نیکان نسب و سید اکبر میری به مداحی می‌پردازند، گفت: مراسم روز اربعین در این میدان با برپایی نماز جماعت به پایان می‌رسد.

 

وی  با اشاره به اینکه امسال تجلیل از پیرغلامان در اصفهان برگزار می شود اضافه کرد: در روز اربعین، پرچم پیرغلامان توسط خود آنها به اهتزار در می‌آید که آغازی بر کنفرانس پیرغلامان با حضور ۷۰۰ پیرغلام اهل بیت است که ۶۰۰ تن  آنها ایرانی و ۱۰۰ نفر خارجی هستند.

 

 

∎​