گردآوری پورتال رهتا :

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: طرح ملی همسان‌گزینی 25 خرداد ماه در کشور رونمایی می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، محمود گلزاری اظهار کرد: طرح ملی همسان‌گزینی با کمک مؤسسه تبیان وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی به پایان رسیده و امیدواریم در 25 خرداد ماه به صورت ملی رونمایی شود.

وی افزود: یکی از موضوعات مهمی که به صورت جدی دنبال می‌شود ساماندهی قسمت‌های مختلف این معاونت و افزایش تعامل با مجموعه‌های ورزشی در استان‌های سراسر کشور است.

گلزاری با اشاره به اینکه آیین‌نامه اوقات فراغت برای تمامی استان‌ها ارسال شده است، تصریح کرد: طی سال‌های گذشته مساله ادغام ورزش و جوانان سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی شده است و در این زمینه گروه‌های مختلف کارشناسی در حال بررسی موضوع هستند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: طرح تفکیک با پیگیری‌های کمیسیون اجتماعی دولت و دفتر معاون اول رییس جمهور در حال پیگیری است و کارهای مطالعاتی به اتمام رسیده و بزودی مطالعات کارشناسی برای دفتر معاون اول رییس جمهور ارسال می‌شود.

گلزاری با اشاره به اینکه به صورت دقیق بررسی کرده‌ایم که چرا 11 میلیون جمعیت مجرد انگیزه‌ای برای ازدواج ندارند، خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلات موجود در این زمینه به دلیل وجود معضلات اقتصادی، ترس از ازدواج و عدم انتخاب همسر مناسب است.

وی ادامه داد: نزدیک به دو میلیون پسر در کشور تنها مشکل‌‍شان در حوزه همسریابی است یعنی نتوانسته‌اند همسر مناسب را برای خود انتخاب کنند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: متاسفانه به دلیل عدم نظارت صحیح 300 سایت همسریابی بدون مجوز در کشور فعالیت می‌کنند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: در این طرح جوانان به عضویت این سایت در نمی‌آیند بلکه واسطه‌های ازدواج و انسان‌های مورد قبول جامعه از قبیل مدیران مدارس، روحانیون و اساتید دانشگاه در این سایت اطلاعات‌شان را با یکدیگر در میان می‌گذارند و سعی می‌کنند یک روش علمی و منسجم را دنبال کنند.

گلزاری با اشاره به اینکه متاسفانه قدرت لازم برای تعطیل کردن سایت‌های همسریابی در کشور را نداریم، گفت: این موضوع به دلیل عدم وجود قانون مناسب است، هر چند طی مکاتبه‌ای که با برخی از وراتخانه‌ها انجام شده مقرر گشته زمینه تعطیل شدن این سایت‌ها و انسجام ملی به روی طرح ملی همسان‌گزینی انجام شود.

انتهای پیام