پل‌های عابر پیاده و پله‌برقی‌های پایتخت بازبینی و تعمیر می‌شود

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین خرابی پل های عابر پیاده، پله برقی ها و معابر عبور ایمن از خیابان ها یکی از مسایل مهم در زندگی امروز شهری است. مخاطبان سرویس مشکلات مردم هم بارها اعلام کرده اند غیرقابل استفاده بودن پل های عابر پیاده یا پله برقی ها از مشکلات آنها در محلاتی است که زندگی می کنند. (اینجا) و (اینجا)
در پاسخگویی به این مشکلات، شهرداری تهران اعلام کرده اجرای طرح بازبینی و رفع معایب پلهای عابر پیاده و مکانیزه را در منطقه 7 واقع در شرق تهران در دستور کار خود قرار داده است.
رئیس اداره زیباسازی شهرداری منطقه 7 از اجرای طرح بازبینی و رفع معایب پلهای عابر پیاده و مکانیزه در منطقه خبر داد.
امیری با اعلام این مطلب گفت: به منظور تامین رفاه و ایمنی شهروندان و زیباسازی محیط شهری پل های عابر پیاده مکانیزه سطح منطقه بازسازی و مرمت می شود.
او با اشاره به اینکه در حال حاضر 19 پل عابر پیاده معمولی و شش پل مکانیزه در سطح منطقه وجود دارد، گفت: سقفهای پلی کربنات پلهای عابرپیاده سطح منطقه تعویض و تعمیر می شود. همچنین با توجه به ضرورت روشنایی پلهای عابر پیاده در طول شب و افزایش امنیت شهروندان، خاموشی تمام پلها برطرف می شود.
رئیس اداره زیباسازی شهرداری منطقه 7 در ادامه از رنگ آمیزی پلهای سطح منطقه خبر داد و گفت: به طور مستمر هفته ای یکبار تمام پلهای منطقه شستشو می شوند.
امیری با اشاره به اینکه پل های مکانیزه از اهمیت و کارایی بسیار زیادی برای سالخوردگان و کودکان برخوردار است، گفت: شش پل مکانیزه منطقه از نظر فنی توسط پیمانکار نگهداری، کنترل و در صورت نیاز تعمیر می شوند.
او با اشاره به اینکه ‌هرچه تجهيزات و امكانات ترافيكي در سطح شهر بيشتر باشد، امنيت تردد نيز بیشتر می شود، گفت: افزایش تعداد پل‌هاي عابر پياده مكانيزه تمايل شهروندان برای استفاده از پل و عبور از عرض خيابان را بیشتر می کند که نتیجه آن امنيت تردد در سطح شهر است. همچنین با کمتر شدن ميزان تردد عابران پياده در عرض معابر ترافيك شهر نيز روان‌تر مي‌شود و ميزان بروز حوادث كاهش پیدا می کند.

 

46231

 

∎​