ششمین نمایشگاه فرهنگی و مذهبی کوچه های بنی هاشم

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش گروه فرهنگی /#؛ به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 7، علی حیدری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ضمن اشاره به فرارسیدن ایام فاطمی و ضرورت بیان عظمت و ویژگی های حضرت زهرا(س) برای شهروندان، افزود: با توجه به رویکرد مدیریت شهری به ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی، آشناسازی و بصیرت افزایی شهروندان به ویژه جوانان نسبت به فرهنگ فاطمی و مرور تاریخ و آگاهی نسبت به منافقین صدر اسلام یک ضرورت محسوب می شود.


 وی خاطرنشان کرد: از همین رو شهرداری منطقه 7 با مشارکت در برگزاری ششمین نمایشگاه فرهنگی مذهبی کوچه های بنی هاشم سعی داشته تا ضمن آشناسازی شهروندان به ویژه بانوان جوان با رفتار و مسلک حضرت فاطمه(س)، در مسیر تحقق اهداف مدیریت شهری برای ترویج و توسعه سبک زندگی اسلامی و احیاء و بازنمایی هویت اسلامی- ایرانی در شهر تهران گام بردارد.
به گفته ی حیدری این نمایشگاه هر ساله مطابق با نیازهای جامعه، در قالب دو بخش تاریخی با محوریت موضوع سیر زندگانی حضرت فاطمه (س) از ولادت تا شهادت و بخش معاصر با موضوع سبک های رفتاری آن حضرت  برپا می شود.


معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 7 بیان داشت: امسال در ششمین نمایشگاه هنرهای تجسمی "کوچه های بنی هاشم" که از وفات پیامبر اکرم(ص) تا شهادت حضرت فاطمه (س) برگزار خواهد شد، غرفه هایی برای بازدیدکنندگان با موضوع های دیداری و شنیداری متناسب با دوران زندگی آن حضرت دایر می شود.


وی همچنین از وجود غرفه هایی مربوط به کودکان در این نمایشگاه یاد کرد و افزود: کودکان در بدو ورود ضمن بازدید از برخی بخش های نمایشگاه به همراه والدینشان، می توانند از برنامه های متنوع اجرایی از قبیل بازی، نقاشی و مسابقه با موضوع ایام فاطمی بهره مند شوند.


حیدری در انتها یادآور شد: این نمایشگاه فرهنگی و مذهبی در تاریخ 5 اسفندماه به صورت رسمی افتتاح و تا 23 اسفندماه دایر خواهد بود که علاقمندان می توانند در تاریخ های مذکور از ساعت 17:30 الی 21:30 به آدرس خیابان شریعتی، بالاتر از خیابان ملک مراجعه کنند.