گردآوری پورتال رهتا : سروان محمدرضا غلامی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: در راستای برخورد و جمع آوری سارقان و ایجاد امنیت اجتماعی، این افراد دستگیر و روانه زندان شدند.

وی در تشریح سرقت های صورت گرفته و اقدامات شبانه روزی پلیس آگاهی برای برخورد با مجرمان اظهار کرد: یکی از این افراد سارق جوان و معتادی بود که در ساعت کاری به کمیته امداد شاخه چرداول مراجعه و در گوشه ای مخفی و پس از پایان زمان فعالیت اداری اقدام به سرقت اموال اداری چون کامپیوتر، کیس، فلش، مانیتور و تعداد زیادی اقلام اداری دیگر کرده و از محل متواری شده بود.

غلامی یادآور شد: پس از بازبینی فیلم دوربین مدار بسته، سارق شناسایی و در عملیاتی پلیسی دستگیر شد و پس از اعتراف به جرم خود، با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و با حکم قاضی روانه زندان شد و اموال سرقتی نیز از او پس گرفته شد.

وی علت دستگیری سارق دیگر را سرقت سیم برق اعلام کرد و گفت: این نوع سرقت یکی از معضلات اجتماعی در این شهرستان است.

به گفته وی، در پی دریافت گزارشات متعدد مردم بخش زاگرس و شباب از توابع چرداول مبنی بر سرقت سیم برق و کلافه شدن مردم و اداره برق از این موضوع و متحمل شدن خسارت های زیاد، پلیس آگاهی اقدام با تجسس و بکارگیری فنون و شگردهای پلیسی و تحقیقات متعدد از سابقه داران، 3 سارق را در این ارتباط دستگیر کرد که این افراد به پنج فقره سرقت سیم برق اعتراف کرده و پس از تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و سپس روانه زندان شدند.

رییس پلیس آگاهی چرداول پیگیری پرونده سرقت احشام را از دیگر مواردی دانست که منجر به دستگری دو سارق شد و افزود: این افراد در روستای میان قلعه بخش زاگرس در 6 مرحله اقدام به سرقت 50 راس دام کرده بودند.

به گفت وی، پس از اطلاع از این سرقت ها، سارقان دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی و قضایی با حکم مقام قضایی شهرستان به زندان منتقل شدند.

سروان غلامی با تقدیر از همکاری مردم در شناسایی و دستگیری سارقان گفت: با توجه به گستردگی و پراکندگی روستاهای تابع این شهرستان، مردم هرگونه مورد مشکوک را با شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند تا ماموران انتظامی در کمترین زمان نسبت به برخورد قانونی با متخلفان و برهم زنندگان نظم اجتماعی اقدام کنند.

شهرستان 70 هزار نفری چرداول به مرکزیت شهر سرابله در 35 کیلومتری ایلام قرار گرفته و دارای 140 روستا، پنج شهر و چهار بخش مرکزی، شباب، زاگرس و هلیلان است.

7176/9002