راه اندازی تلویزیون اینترنتی تعاملی تا اخر ماه جاری

گردآوری پورتال رهتا : به گزارش روز سه شنبه ایرنا از کنسرسیوم آسمان، یکی از اپراتورهای ارائه دهنده خدمات تلویزیون اینترنتی تعاملی در کشور اعلام کرد ارائه خدمات خود را برای عموم مردم به ویژه دارندگان اینترنت پر سرعت تا پایان بهمن ماه با همکاری سازمان صدا و سیما آغاز خواهد کرد.
تلویزیون اینترنتی تعاملی فناوری مبتنی بر ساختار شبکه اینترنت است که خدمات مختلفی از جمله پخش فیلم و سریال، موسیقی، پخش زنده، بازی، آموزش، سلامت، خدمات دولت الکترونیک (پیشخوان) و سایر خدمات را برای ارائه به عموم مردم فراهم می کند.
دنیای پیشرفته و مدرن به سمت آسان سازی دسترسی به خدمات عمومی از طریق اینترنت و فناوری های نوین پیش می رود و در این میان تلویزیون تعاملی می تواند نقش بسیار ارزنده ای بر عهده گیرد.
امیرحسین اسدی، مدیرعامل کنسرسیوم آسمان به عنوان یکی از پنج اپراتور دارنده مجوز سازمان صدا و سیما گفت: هموطنان برای استفاده از این امکان به زودی می توانند ثبت نام و کد اشتراک دریافت کنند.
وی اظهار کرد: در تعامل با سازمان صدا وسیما مقرر شده است، علاوه بر آرشیو برنامه های چند ساله گذشته این سازمان، امکان پخش هزاران قطعه ویدئو شامل فیلم های سینمایی، مستند، آموزشی و سریال فراهم شده و دسترسی به میلیون ها قطعه صوتی شامل موسیقی، برنامه های رادیویی، سخنرانی، کتاب های صوتی و غیره نیز ایجاد شود.
وی افزود: همچنین با استفاده از این سامانه امکان انجام بازی های آنلاین در منزل و انجام خریدهای اینترنتی از طریق تلویزیون و تلفن همراه فراهم می شود.
کنسرسیوم آسمان وابسته به شرکت توسعه اعتماد مبین، ارائه دهنده خدمات IPTV (تلویزیون تعاملی) شامل پخش فیلم و سریال، موسیقی، پخش زنده، کانال های سازمانی، خدمات دولت الکترونیک (پیشخوان)، ارزش افزوده و سایر خدمات دیگر مبتنی بر پروتکل اینترنت است.
علمی (1) ** 1201 ** 1568