خودداری سنگال از تحویل «پاپا دیاک» به پلیس فرانسه

گردآوری پورتال رهتا :

نخست وزیر سنگال اعلام کرد «پاپا دیاک» را به فرانسه تحویل نمی‌دهد. این در حالی است که اینترپل دستور دستگیری دیاک را صادر کرده است.

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از Inside the games، پاپا دیاک که پسر لامین دیاک است، در‌ رابطه با فساد مربوط به دوپینگ متهم شده و از سوی اینترپل تحت تعقیب است. او متهم است مرتکب فساد و پولشویی در فدراسیون جهانی د‌و‌و‌مید‌ا‌نی شده است.

پاپا دیاک از سوی IAAF به صورت مادالعمر محروم شده است. او برای پنهان کردن دوپینگ د‌و‌و‌مید‌ا‌نی‌کاران روس، پول دریافت کرده است. لامین دیاک، پدر پاپا دیاک از سوی فرانسه ممنوع الخروج شده و نمی‌تواند این کشور را ترک کند.

پاپا دیاک تا زمانی که در سنگال باشد، دور از دسترس پلیس فرانسه خواهد بود. نخست وزیر سنگال اعلام کرده است پاپا دیاک را تحویل پلیس فرانسه نمی‌دهد. این دستور رییس جمهور این کشور است.

گزارش وادا نشان داده است پاپا دیاک با رییس فدراسیون د‌و‌و‌مید‌ا‌نی روسیه و مربی این تیم، همدست بودند تا از ورزشکاران پول دریافت کرده و دوپینگ آنها را پنهان کنند. یکی از این ورزشکاران، لیلیا شبوخووا بوده است که از او 435 هزار پوند پول گرفته شده است.

پاپا دیاک که مشاور بازاریابی IAAF بوده است، تمامی اتهامات وارده را رد کرده و حاضر به همکاری با مسئولان فرانسوی نشده است.

انتها‌ی‌ پیا‌م