راهنمای خرید لوازم یدکی خودروهای ژاپنی

گردآوری پورتال رهتا :

راهنمای خرید لوازم یدکی خودروهای ژاپنی

 

امروزه طول عمر خودروها بسیار بیشتر از قبل شده و میانگین زمان در مالکیت بودن خودروها در دهه اخیر تا 60% افزایش داشته است و خودروهای ژاپنی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

عوامل موثر در طول عمر خودرو

یکی از راه‌های افزایش طول عمر اتومبیل، تعویض قطعات و تهیه لوازم یدکی مورد نیاز برای کارکرد هر چه بهتر و روان‌تر خودروها است. حتی خرید لوزام یدکی دست دوم در این میان بیشتر می‌تواند کمک کند و باعث افزایش طول عمر مفید خودروی ژاپنی شما شود.

باور اشتباه درباره لوازم یدکی دست دوم

اغلب مردم وقتی واژه " لوازم یدکی دست دوم " را می‌شنوند، تصور می‌کنند که این قطعات دارای کیفیت پایین‌تری هستند. اما این باور اشتباه است و اغلب اوقات این قطعات درست همانند لوازم یدکی خودروهای ژاپنی نو هستند. وقتی قصد خرید لوازم یدکی مزدا و یا لوازم یدکی تویوتا دست دوم را دارید مکانی که از آن خرید می‌کنید و نیز شیوه خرید اهمیت فراوانی دارد.

مطالعه موارد زیر به شما در انتخاب لوازم یدکی خودروهای ژاپنی از میان قطعات دست  دوم کمک می‌کند؛ بدین ترتیب هم به کارکرد موثر اتومبیل خود کمک کرده‌اید و هم در هزینه صرفه‌جویی می‌کنید.

  1. محل خرید لوازم یدکی دست دوم

پیدا کردن یک توزیع‌گننده یا مغازه قابل اطمینان اولین قدم در خرید لوازم یدکی مزدا و لوازم یدکی تویوتا و میتسوبیشی است. حتی می‌توانید در این جستجو به اینترنت هم سری بزنید و از طریق eBay و یا سایر سایت‌های فروش لوازم یدکی خوردوهای ژاپنی بصورت آنلاین خرید خود را انجام دهید. حتی می‌توانید این قطعات را از اوراقی‌های ماشین قابل اطمینان نیز خریداری کنید اما اکثر افراد به اوراقی‌ها مراجعه نمی‌کنند مگر اینکه در زمینه لوارم جانبی و قطعات اتومبیل دارای اطلاعات تخصصی زیادی باشند.

مقایسه قیمت

صرف نظر از مکانی که برای خرید لوازم یدکی خودروهای ژاپنی دست دوم پیدا می‌کنید، حتما پیش از هر چیز مقایسه قیمتی انجام دهید. حتما درباره قطعات مورد نیاز خود تحقیق کنید و قیمت قطعات نو را پیدا کنید. سپس کمی از طریق اینترنت تحقیق کنید تا متوجه شوید که اغلب مردم از کدام قطعات استفاده می‌کنند و با چه قیمتی آن را خریداری می‌کنند.

مزیت خرید لوازم یدکی دست دوم

شاید بزرگترین مزیت خرید لوازم یدکی مزدا و یا لوازم یدکی تویوتا از اوراقی‌های اتومبیل و یا قطعات دست دوم این باشد که می‌توانید سر قیمت اساسی چانه زده و تخفیف بگیرید و این امکانی است که هنگام خرید از مغازه‌های بزرگ یا فروشندگان برند و نمایندگی‌ها اصلا وجود ندارد. علاوه بر این می‌توانید قطعه مورد نظر را قبل از خرید مشاهده و بررسی کنید.

البته کیفیت عکس‌های لوازم یدکی دست دومی که بصورت آنلاین به فروش می‌رسند اغلب بسیار پایین است و همین امر تشخیص کیفیت و اصالت قطعه را مشکل می‌کند. بنابراین اگر قصد خرید آنلاین لوازم یدکی مزدا و یا لوازم یدکی تویوتا دست دوم را دارید اصلا نترسید و تمامی پرسش‌های خود را قبل از نهایی کردن خرید مطرح کنید.

  1. حتما شناسه دقیق قطعه را تایید کنید

صرف نظر از اینکه چقدر تعویض قطعه مورد نظر شما رایج است و چقدر در بازار موجود است، حتما پیش از خرید مشخصات شناسایی آن را به خوبی بشناسید. برای این منظور می‌توانید از روی شماره شناسه اتومبیل (VIN) و یا شماره شاسی خودرو لوازم یدکی خودروهای ژاپنی را شناسایی کرده و متوجه شوید که همان قطعه مورد نظر شما است یا خیر.

اگر نتوانستید شماره مورد نظر را روی قطعه پیدا کنید،  باید قطعه را به یکی از مغازه‌های فروش لوازم یدکی مزدا و یا لوازم یدکی تویوتا برده تا آن را شناسایی کنند. سپس شماره را گرفته و از طریق اینترنت برای یافتن آن جستجو کنید.

  1. تاریخچه و سابقه قطعه دست دوم

یکی از عوامل بسیار مهم در خرید لوازم یدکی خودروهای ژاپنی دست دوم این است که مراقب باشید سرتان کلاه نرود. ممکن است لوازم یدکی که خریداری می‌کنید ظاهری مرتب و سالم داشته باشد اما از داخل دارای مشکل و یا ترک باشد و بعدا خیلی سریع خراب شود. در اینصورت اگر فروشنده حاضر به پرداخت خسارت و یا قطعه جایگزین نشود، مجبورید دوباره برای خرید آن هزینه کنید.

بنابراین حتما در هنگام خرید به تاریخچه، سن و میزان کارکرد آن قطعه و نیز اینکه قبلا مورد تعمیر قرار گرفته یاخیر، توجه کنید و اینس والات را بپرسید. چنانچه فروشنده قادر به پاسخگویی به این پرسش‌ها نبود و یا پاسخ دقیق و روشنی ارائه نکرد، ازحیرد لوازم یدکی دست دوم خودداری کنید.

 

این مقاله توسط واحد محتوای سایت ایرانگان تولید شده و هرگونه کپی‌برداری از آن با ذکر منبع بلامانع است.