ورود خودرو صفر به قیمت بازار از کانال نامعلوم

گردآوری پورتال رهتا :

رئیس ­­اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: هر تعداد خودرو صفر نیاز باشد می‌توان با قیمت بازار خرید، در حالیکه کانال عرضه این خودرو‌ها نامعلوم است!

سعید موتمنی با اشاره به اینکه اگر خودروسازان مدعی کمبود قطعه و مشکل در تولید خودرو هستند چطور این محصولات عرضه شده است؟ افزود: همه­­­ خودروهای عرضه شده به روز، ​دارای پلاک و کارتکس هستند.

وی با تاکید بر لزوم نظارت بیشتر بر بازار خودرو گفت: درحال حاضر هر نوع خودرو زیر 45 میلیون تومان و مونتاژی متقاضی داشته باشد می تواند آن را با قیمت بازار تهیه کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه سایتها و کانالها در فضای مجازی بسیار در نابسامانی بازار اثر گذار بوده اند و نظارتی بر آنها وجود ندارد ادامه داد: در مدتی که بازار خودرو دچار آشفتگی شد سایتها بصورت متحد قیمتهایی را اعلام می کردند که واقعیت نداشت بطور مثال درحالی که پراید 111 به قیمت 37 میلیون و 500 در بازار عرضه شده در سایتهای با قیمت 45 میلیون تومان فروش آن را ثبت کرده اند.

موتمنی با بیان اینکه بازار خودرو در رکود است و متقاضی وجود ندارد افزود: با وجود این شرایط،​ ما شاهد افزایش قیمتها هستیم که مصاحبه های صاحبان شرکتهای سازنده در خصوص بدهی های سنگین به قطعه سازان و مشکلات این بخش،​ عامل این افزایش قیمتها بوده است.

وی با اشاره به افزایش بی دلیل­ 10 تا 25 میلیون تومانی در قیمت خودروهای مونتاژی گفت: هم اکنون حاشیه بازار خودروهای زیر 30 میلیون تومان از 12تا 14 میلیون تومان، خودروهای 30 تا45 میلیون تومان از 21تا 35 میلیون تومان و خودروهای 45 تا 55 میلیون تومان از 43 تا 56 میلیون تومان است.


منبع خبر : خبر خودرو