مزدا از مدل CX5 2019 رونمایی کرد + عکس

گردآوری پورتال رهتا :

مزدا سرانجام از CX-5 های مدل 2019 خود در نمایشگاه خودرویی سیاتل رونمایی کرد.

زیر درِ کاپوت این خودرو یک موتور 2.5 لیتری 4 سیلندر با گشتاور 410 نیوتن‌متر و توانی بیش از 250 اسب‌بخار وجود دارد که با یک سامانه انتقال قدرت 6 سرعته خودکار هماهنگ بوده و می‌تواند با قابلیت محرک تمام چرخ ارائه شود.

با توجه به موضوع عملکرد، تمامی مدل‌های جدید مزدا CX-5 به یک سیستم جدید به نام "جی- ویکتورینگ کنترل پلاس" مجهز هستند که واکنش‌پذیری‌ فرمان را به واسطه تغییری کوچک در خروجی موتور و تغییر بار وزن روی چرخ‌‌های جلو دقیق و استوار می‌کند.

سامانه کنترل جی- ویکتورینگ اصلی که قبلا در خودروهای قدیمی مزدا شاهد آن بودیم عملکرد خوبی از خود نشان دادند، اما سیستم جدیدتر فرمان‌پذیری در حرکات مستقیم را بهبود می‌بخشد. این سیستم تماما الکترونیکی ارائه شده و به گفته مزدا این سامانه با ثبات رانندگی به باورپذیری و اعتماد به نفس بیشتر راننده نیز کمک می‌کند.

راحتی تمامی CX-5 های جدید مزدا، امضای جدید این کمپانی هستند که با الهام از مدرن‌ترین مدل‌های CX-9 طراحی شده‌اند. به همین دلیل درون خودرو شاهد استفاده از چرم قهوه‌ای "ناپا"، بخش‌های چوبی و برجستگی‌های کروم ساتنی هستیم.

گرمکن و سیستم تهویه در صندلی‌های ردیف اول، سیستم گرمایشی صندلی‌های ردیف دوم، گرمکن فرمان و دوخت‌های درشت منحصربه‌فرد از دیگر ویژگی‌های این خودرو به شمار می‌آیند. اگر این گزینه‌ها کافی به نظر نمی‌رسند باید گفت یک CX-5 مدل 2019 به نمایشگر "هد- آپ"، نورپردازی محیطی LED ، 10 بلندگوی سیستم پخش، نمایشگرهای دید 360 درجه با حسگر پارک عقب نیز مجهز شده است.

در مدل استاندارد نمایشگر به سیستم اطلاعات و سرگرمی ارتقاء یافته و سازگار با اتو اندروید یا کارپلی گوگل مجهز است و احتمالا در پائیز سال جاری به فروش می‌رسد.


منبع خبر : عصر ایران