نمایشگاه «گذر از زمان» عکس‌هایی از فیلم‌سازان عکاس

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری /#، مونا خوش اقبال، مدیر مجموعه فرهنگی و هنری کاما درباره برپایی نمایشگاه عکس «گذر از زمان» گفت: نمایشگاه عکس فیلمسازان عکاس به دنبال رویکردهای مجموعه کاما برای برگزاری نمایشگاه‌هایی با فضای جدید و موضوعات متنوع که همان ایجاد هیجان برای مخاطبان و جذب بازدیدکنندگان بیشتر در گالری های هنری است، برگزار می‌شود.

وی افزود: دانش محور بودن حرکت‌های کاما و داشتن پروپوزال‌های مشخص و هدفمند برای برگزاری نمایشگاه‌ها عکس‌های فیلمسازان پرافتخار ایران در جوامع بین‌المللی مانند عباس کیارستمی، جعفر پناهی، ابراهیم گلستان، کامران شیردل، مجید برزگر، ناصر تقوایی و بزرگان دیگر از اهداف برپایی این نمایشگاه به شمار می‌رود.

مدیر مجموعه فرهنگی و هنری کاما درباره نمایش عکسی مربوط به ۱۳۰ سال پیش در نمایشگاه عکس «گذر از زمان» گفت: در این نمایشگاه، از عکسی از میرزا ابراهیم خان عکاس باشی اولین تصویربردار و عکاس ایرانی پرده‌برداری خواهد شد.

وی درباره کسب عنوان بهترین گالری انگلستان در «اوارد 2018 فاین آرت انگلستان» توسط مجموعه فرهنگی و هنری کاما اظهار کرد: این مجموعه، در یکی از بهترین محله‌های لندن به عنوان اولین جایگاه تخصصی هنر ایران در اروپا توانست به خاطر فضای حرفه‌ای، معرفی بین‌المللی هنر معاصر ایران در سطح وسیع، تبلیغات گسترده، آشنایی مردم دنیا با هنر معاصر ایران و در پی آن بازتاب اقتصادی درخور توجه عنوان نخست در مقام بهترین گالری انگلستان در اوارد فاین آرت 2018 انگلستان را از آن خود سازد و در مراسمی جایزه و تقدیرنامه این عنوان به نماینده کاما اهدا شد.

نمایشگاه عکس «گذر از زمان» از یکم تا دهم تیرماه در گالری کاما برپاست. علاقه‌مندان برای حضور در این نمایشگاه می‌توانند به آدرس خیابان پاسداران، گلستان دهم پلاک 44 طبقه دوم گالری کاما مراجعه کنند.