امنیت به مرورگر Edge کروم بازگشت؛ مایکروسافت با افزونه جدید Windows Defender گوگل کروم را نجات داد

گردآوری پورتال رهتا :
مایکروسافت امروز اعلام کرد که افزونه جدیدی را برای مرورگر کروم منتشر کرده است که سیستم امنیتی مرورگر Edge در ویندوز 10 را به این مرورگر می‌آورد.

به گزارش سیناپرس به نقل از شهر سخت افزار،Windows Defender قابلیتی است که از سال‌های دور در قالب سیستم عامل ویندوز وظیفه محافظت از اطلاعات کاربران را بر عهده داشته است. جدیدترین نسخه از این نرم افزار امنیتی که هم اکنون در ویندوز 10 به انجام وظیفه می‌پردازد نسبت به نسخه‌های پیشین خود دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌های تازه‌ای است که سبب ارتقا نسبی میزان عملکرد آن شده است. اما مایکروسافت امروز در خبری اعلام کرد که به صورت یک افزونه جدید، بخشی از این قابلیت‌ها را به صورت اختصاصی در دسترس کاربران مرورگر کروم قرار داده است.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی این کمپانی، این افزونه جدید قادر است یک لایه حفاظتی اضافی را در هنگام استفاده از مرورگر کروم برای گشت و گذار در اینترنت فعال سازی نماید. مایکروسافت همچنین اعلام کرده است که این لایه حفاظتی توسط موتور امنیتی و هوشمند استفاده شده در مرورگر Edge طراحی شده است. این افزونه می‌تواند به صورت خودکار ضمن شناسایی لینک‌ها و سایت‌های خطرناک، کاربران را نیز از ورود به آن‌ها منع نماید. از دیگر قابلیت‌های این افزونه می‌توان به پیشگیری از حملات موسوم به Phishing اشاره کرد؛ که هکرها از آن برای دست‌یابی به اطلاعات ضروری کاربران و یا حتی سرقت پول آن‌ها استفاده می‌کنند. مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود که Windows Defender در قبال 99 درصد از این حملات امن است.

براساس گزارش‌های منتشر شده از سوی کاربران، این افزونه تنها در نسخه تحت ویندوز، مرورگر کروم قابل دسترس است و هنوز کاربران دیگر سیستم عامل‌ها نظیر Chrome OS یا لینوکس نتوانسته‌اند از آن استفاده کنند.

لینک کوتاه