هزینه‌های آرت‌فر برای گالری‌دارها گالری شیرین با 6هنرمند، در این رویداد حاضر شد

گردآوری پورتال رهتا :

آرت‌فر استانبول امسال دوازدهمین سالش را برگزار کرد. بیش از 60 گالری از سراسر دنیا با آرتیست‌ها و آثار مختلف در این رویداد شرکت‌ کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، گالری شیرین دومین‌گالری‌ از ایران است که امسال در آرت‌فر استانبول حاضر شده است.

شیرین پرتویی (صاحب گالری شیرین) به خبرنگار ایلنا گفت: آرت‌فر استانبول امسال دوازدهمین سالش را برگزار کرد. بیش از 60 گالری از سراسر دنیا با آرتیست‌ها و آثار مختلف در این رویداد شرکت‌ کردند. چون 12 سال پیاپی است که این رویداد هنری در این کشور در حال برگزاری است، به نظرم مردم‌ استانبول هم بیشتر به هنر گرایش پیدا کرده‌اند و این قضیه، به شکلی با زندگی‌شان آمیخته شده است. طبیعتاً بازدیدکننده هم سال‌به سال بیشتر می‌شود. این رویداد، در مقایسه با سال‌های قبل بیشتر جریانی معطوف به هنر و گالری‌های بین‌المللی داشته و استقبال زیادی هم تا امروز از آن شده است. 

او افزود: هر گالری‌ای می‌تواند در این آرت‌فر غرفه‌ای بگیرد و آثاری که سبک و سیاق خودش و کشورش هست را به نمایش بگذارد. محدودیت خاصی در این رابطه وجود ندارد.

این گالری‌دار، هنرمندانی که از سوی گالری شیرین در این بازار هنری شرکت کرده‌اند، را معرفی کرد و گفت: امسال آثار چندین هنرمند از سوی گالری ما به آرت‌فر استانبول راه پیدا کرد. این هنرمندان ایرانی عبارت‌اند از: بهرنگ صمدزادگان، ایمان صفایی، فرناز ربیعی‌جاه، مرجان سیدین، کامران شریف و صفاالدین امامی.

او ادامه داد: غرفه‌ی ما تاکنون فروش داشته. هم‌چنین کارهایی از ایمان صفایی و فرناز ربیعی‌جاه سفارش گرفته شده‌اند. 

در پایان شیرین پرتویی، درباره‌ی هزینه‌های آرت‌فر توضیح داد و گفت: هر گالری، باید غرفه‌‌ای را از آرت‌فر اجاره کند. هم‌چنین هزینه‌ی باربری و حمل‌و‌نقلِ آثار نیز با خود گالری‌ و در مواردی هم خود هنرمند است. هر اثری که در آرت‌فر به فروش می‌رسد، درصدی از این فروش به صورت توافقی بین گالری و هنرمند تقسیم می‌شود. اما آرت‌فر از این فروش سهمی برنمی‌دارد و تنها اجاره بهای غرفه را می‌گیرد. 

گفتنی است؛ آرت فر 2017 استانبول دیروز 26 شهریورماه به پایان رسید.

گالری شیرین (8)

گالری شیرین (7)

ایمان صفایی 

گالری شیرین (4)

کامران شریف 

گالری شیرین (9)

مرجان سیدین 

گالری شیرین (6)

صفا امامی 

گالری شیرین (3)

بهرنگ صمدزادگان 

گالری شیرین (2)

گالری شیرین (1)

فرناز ربیعی جاه

فضایی برای تعامل اروپاییان با هنر خاورمیانه و ایران/اثر «سهند حسامیان» نماینده ایران در آرت‌فر استانبول