چگونه تصویر پروفایل Xbox Live را تغییر دهیم؟

گردآوری پورتال رهتا :

رسانه /# – شرکت مایکروسافت با انتشار به روز رسانی جدیدی برای کنسول ایکس باکس وان، امکان بارگذاری تصویر دلخواه بر روی پروفایل Xbox Live را فراهم کرد.

اگر خبرهای دنیای گیم را در رسانه /# دنبال کرده باشید، حتما اطلاع دارید که روز گذشته بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت، به روز رسانی بزرگی را برای کنسول نسل هشتم خود منتشر کرد. در پی این به روز رسانی، قابلیت های زیادی از جمله تصویر پروفایل دلخواه، قابلیت Co-Stream در میکسر، دسترسی سریع به حساب کاربری بر روی یک کنسول (لینک کنترلر با حساب کاربری)، برگزاری مسابقات در بازی Killer Instinct و اشتراک گذاری درخواست عضویت در گروه در برنامه Xbox App به کنسول ایکس باکس وان و برنامه آن اضافه گردید. در این آموزش به نحوه بارگذاری تصویر مورد علاقه بر روی پروفایل شبکه ایکس باکس لایو می پردازیم.

در حال حاضر، قابلیت بارگذاری تصویر دلخواه بر روی حساب کاربری شبکه ایکس باکس لایو برای تمامی اعضا و دارندگان کنسول ایکس باکس وان مهیا شده و کاربران به راحتی می توانند تصویر مورد علاقه خود را به عنوان تصویر پروفایل شخصی انتخاب کنند. البته باید توجه داشته باشید که تصویر مورد نظر شما نباید مغایر قوانین و مقررات شبکه ایکس باکس لایو باشد چرا که در این صورت، امکان بارگذاری وجود ندارد.

توجه کنید: پیش از انتخاب و بارگذاری تصویر مورد نظر بر روی حساب کاربری شخصی خود، لازم است کنسول ایکس باکس وان را به آخرین نسخه بروز رسانی کنید. اگرچه در صورت اتصال کنسول به اینترنت، دستگاه به صورت خودکار آخرین بروز رسانی را دریافت و با تایید شما نصب خواهد کرد؛ در غیر این صورت، به بخش تنظیمات رفته و به صورت دستی کنسول خود را بروز رسانی کنید.

بر اساس گزارش شرکت مایکروسافت، هم اکنون تمامی کاربران از دو طریق قادر به تغییر تصویر پروفایل Xbox Live خود هستند. این دو روش به شرح زیر است:

روش اول: بارگذاری تصویر مورد نظر بر روی پروفایل (Xbox gamerpic) با استفاده از کنسول ایکس باکس وان روش دوم: بارگذاری تصویر مورد نظر بر روی پروفایل (Xbox gamerpic) با استفاده از پلتفرم ویندوز ۱۰ آموزش روش اول (چگونه از طریق ایکس باکس وان تصویر پروفایل Xbox Live را به دلخواه تغییر دهیم؟)

گام اول: با فشردن کلید ایکس باکس بر روی کنترلر کنسول، وارد منوی راهنما (Guide Menu) شوید.

گام دوم: به کمک جوی استیک کنترلر به سمت بالا حرکت کرده و به بخش حساب کاربری (Profile) مراجعه کنید.

گام سوم: حال به کمک جوی استیک کنترلر، بر روی گزینه حساب کاربری من (My profile) آمده و کلید “A” را فشار دهید.

گام چهارم: در پنجره باز شده، به کمک جوی استیک و کلید “A” کنترلر، بر روی گزینه شخصی سازی حساب کاربری (Customize Profile) /# کنید.

گام پنجم: گزینه “تغییر تصویر پروفایل (Change Gamerpic)” را انتخاب کنید.

گام ششم: هم اکنون شاهد باز شدن پنجره ای هستید که تمامی تصاویر آماده برای پروفایل قابل مشاهده است. پس از نصب آخرین بروز رسانی کنسول ایکس باکس وان، در قسمت راست و بالای صفحه، گزینه جدیدی به نام بارگذاری تصویر دلخواه (Upload a custom image) اضافه شده که بر روی آن /# نمایید.

گام هفتم: در حال حاضر، برنامه جدید انتخاب فایل و تصویر (UWP File Picker) باز می شود.

توجه کنید: با فشردن کلید “نمایش (View)” بر روی کنترلر دستگاه، می توانید برنامه دیگری از جمله Photos را انتخاب کرده و راحت تصویر مورد نظر را پیدا کنید.

گام هشتم: هم اکنون تصویر مورد نظر خود را پیدا و به کمک کلید “A” کنترلر، آن را انتخاب کنید. توجه داشته باشید برای انتخاب تصویر دلخواه، هیچ احتیاجی به ذخیره تصویر در حافظه کنسول ایکس باکس وان نیست بلکه می توانید تصاویر موجود در USB و حتی حساب ابری OneDrive را انتخاب کنید.

توجه کنید: حداقل سایز تصویر باید ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ باشد.

گام نهم: پس از انتخاب تصویر مورد نظر، وارد مرحله ویرایش تصویر می شوید که باید تصویر انتخابی را به صورت دایروی برش دهید. همچنین در این مرحله قادر به ویرایش آن از جمله زوم، بریدن (Crop)، چرخاندن و… هستید.

گام دهم: در قسمت سمت راست بالا، به کمک کلید “A” کنترلر بر روی گزینه “آپلود (Upload)” /# کنید.

با طی ده گام فوق، به راحتی تصویر مورد علاقه خود را به عنوان تصویر پروفایل شبکه ایکس باکس لایو قرار دهید.

آموزش روش دوم (چگونه از طریق پلتفرم ویندوز ۱۰ تصویر پروفایل Xbox Live را به دلخواه تغییر دهیم؟)

توجه کنید: برای انتخاب تصویر دلخواه به عنوان تصویر پروفایل شبکه ایکس باکس لایو از طریق رایانه شخصی (ویندوز ۱۰)، ابتدا لازم است که آخرین نسخه بتای برنامه Xbox App را از فروشگاه مایکروسافت به صورت رایگان دریافت کنید. جهت مراجعه به صفحه و دانلود این برنامه، بر روی این نوشته /# فرمایید.

گام اول: برنامه “ایکس باکس اپ (Xbox app)” را در رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ۱۰ اجرا کنید.

گام دوم: در سمت چپ و بالای صفحه، بر روی گزینه پروفایل (Profile) /# کنید. (این بخش به صورت تصویر دایروی شکل است که تصویر پروفایل کنونی شما را نمایش می دهد)

گام سوم: بر روی تصویر پروفایل (Gamerpic) /# کرده تا آن را ویرایش کنید.

توجه کنید: اگر هم اکنون بجای تصویر ثابت پروفایل، از آواتار استفاده می کنید، ابتدا لازم است آن را به گیمر پیک (Gamerpic) تبدیل کنید. بدین منظور بر روی گزینه “Switch to Gamerpic” /# کنید.

گام چهارم: بر روی گزینه “انتخاب تصویر دلخواه (Choose a custom picture)” /# کنید.

توجه کنید: حداقل سایز تصویر باید ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ باشد.

گام پنجم: بر روی گزینه “بارگزاری تصویر دلخواه (Upload a custom image)” /# کنید.

گام ششم: در حال حاضر پنجره جدیدی در ویندوز باز شده که باید تصویر مورد نظر خود را پیدا و سپس انتخاب کنید.

گام هفتم: هم اکنون وارد مرحله ویرایش تصویر می شوید که باید تصویر انتخابی را به صورت دایروی برش دهید. حال به کمک موس، تصویر انتخاب شده را برش دهید.

گام هشتم: بر روی گزینه “بارگزاری (Upload) /# کنید. سپس منتظر مانده تا تصویر توسط ربات های شرکت مایکروسافت و شبکه ایکس باکس لایو مورد بررسی قرار گیرد. به محض تایید آن، تصویر مورد نظر به عنوان تصویر پروفایل Xbox Live شما قرار می گیرد.

با طی هشت گام فوق، به راحتی تصویر مورد علاقه خود را به عنوان تصویر پروفایل شبکه ایکس باکس لایو قرار دهید. شایان به ذکر است به منظور تغییر تصویر پروفایل شبکه ایکس باکس لایو، فقط کافیست یکی از روش های گفته شده را طی کنید.

در پایان این مقاله آموزشی، نظرات و مشکلات خود را در خصوص انتخاب تصویر مورد علاقه و دلخواه به عنوان تصویر پروفایل شبکه ایکس باکس لایو را با ما در میان بگذارید. لطفا قبل از مطرح کردن سوال خود، آموزش فوق را به دقت مطالعه کرده و در صورت عدم ارائه راه حل مشکل شما، مشکل خود را از طریق بخش نظرات اعلام نمایید. رسانه /# جهت جلب رضایت کاربران خود در تلاش است که به سرعت به سوالات و مشکلات شما رسیدگی کرده و پاسخ روشن و دقیقی جهت رفع مشکل شما ارائه دهید.