ویژه برنامه‌های مسجد امام جعفر صادق (ع) در سالروز شهادت موسس مکتب جعفری

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری /#، در سلسله گزارش‌های «همنامان نور» در پی بررسی فعالیت‌های مساجدی هستیم که نام معصومین (ع) و بزرگان دین بر آن‌ها نهاده شده است، تا از این طریق دریابیم که آن‌ها در طول سال و به ویژه در ایامی که مرتبط با آن بزرگان هستند به طور خاص در زمینه تبیین زندگی و سیره آن بزرگان، چه برنامه‌هایی دارند.

 

در آستانه سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) با امام جماعت مسجد امام  جعفر صادق(ع)، خیابان تهران نو، خیابان مهرآور گفت و گو کرده‌ایم.

 

حجت الاسلام مظفر کاوه با اشاره به ویژه‌برنامه‌های این مسجد در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: ۲۹ تیرماه، همزمان با سالروز شهادت آن حضرت، مراسم عزاداری با حضور نمازگزاران در مقابل این مسجد برگزار می‌شود و حجت‌الاسلام مصطفوی در این مراسم سخنرانی می‌کنند و درویش زاده و صادق‌نیا نیز به سوگواری و مرثیه‌خوانی می‌پردازند.

 

وی با اشاره به ویژگی‌های یک مسجد موفق، اظهار کرد: اولین ویژگی یک مسجد موفق آن است که در هر سه وعده نماز، امام جماعت آن به شکل مرتب در مسجد حضور داشته باشد، همچنین برنامه‌های فرهنگی و سخنرانی‌های محتوایی در مسجد برقرار باشد که این موارد همواره در مسجد امام جعفر صادق (ع) مورد توجه بوده است.

 

امام جماعت مسجد امام جعفر صادق (ع) به برنامه‌های معمول و فعالیت‌های مسجد در طول سال اشاره کرد و گفت: در طول سال سه روز برنامه سخنرانی داریم، که شامل مباحث مربوط به احکام، قرآن، اخلاق و مباحث مربوط به تاریخ اسلام و تاریخ معاصر می‌شود که با استقبال فراوانی مواجه می‌شود.

کاوه با اشاره به تاریخچه ساخت این مسجد، گفت: این مسجد حدود پنجاه سال قبل از سوی شخصی به نام مرحوم «چایچی» ساخته شد.

 

یادآور می‌شود؛ مسجد امام جعفر صادق (ع) در تهران نو، خیابان مهرآور، کوچه شهید غفوری واقع شده است.

 

 

 

پایان پیام/40