آیا سامسونگ از کاربران خود جاسوسی می‌کند؟

گردآوری پورتال رهتا :

به تازگی گزارشی منتشر شده که بر اساس آن سامسونگ اطلاعات مربوط به فعالیت‌های کاربران خود در فضای آنلاین را رصد می‌کند، این فناوری حتی می‌تواند ایمیل‌های شخصی کاربران را نیز ردیابی نماید.

به گزارش /#، گزارش جدید حاکی از آن است که تلفن‌های ساخت شرکت سامسونگ با استفاده از روش beaconing اطلاعات کاربران خود را رصد می‌کند. این فناوری می‌تواند تمام آنچه که کاربر در فضای آنلاین می‌خواند و می‌بیند از جمله ایمیل‌های شخصی کاربران را جاسوسی نماید. با توجه به این یافته جدید، گروه Open Rights Group از کمپانی سامسونگ خواسته که این فناوری را در گوشی‌های هوشمند خود بکار نبرد.

یک beacon در صفحات وب سایت یا تبلیغات آنلاین مخفی می‌گردد. این فناوری با هشدار دادن به سیستم گوشی وضعیت جاسوسی را در دستگاه فعال خواهد کرد. جیم کیلاک مدیر Open Right Group این خبر را فاش کرده است.

البته فناوری مذکور در قسمت سیاست‌های حریم خصوصی شرکت سامسونگ شرح داده شده است. سامسونگ در این بخش نوشته است که از این فناوری برای اهداف مختلفی از جمله تحلیل نحوه‌ی استفاده کاربران از موبایل استفاده می‌شود.

این گزارش پس از آن انتشار یافت که گوگل در اقدامی تعداد زیادی از اپلیکیشن‌های اندرویدی را به علت استفاده از beacon ممنوع کرد.