دلیل پوسته پوسته شدن لب ها چیست ؟ | علت خشک شدن لب ها چیست ؟

گردآوری پورتال رهتا :
سایت سلامتبخش مقالات پزشکی و بهداشتی

رهتا: یک متخصص پوست و مو برای پوسته پوسته شدن لبها و یا ترک خوردن آن، به خشکی پوست لب اشاره کرد و گفت: خشکی پوست لب، علتهای مختلفی دارد که بعد از بررسی علت، می توان برای رفع آن اقدام کرد

 

به گزارش رهتا: دکتر داودی، شایعترین علت پوسته شدن لب را، خشکی پوست دانست و افزود: برخی عادت دارند لبهای خود را مرتب به وسیله زبان مرطوب کرده و یا آنها را به داخل دهان فرو برده و با آب دهان خیس کنند که همین امر موجب خشک شدن لبها شده، در نهایت به ایجاد ترک یا پوسته شدن لب منجر می شود.

 

وی عنوان کرد: از دلایل دیگر خشکی لب، قرار گرفتن برخی افراد در معرض نور خورشید است؛ افرادی مانند کشاورزان و کسانی که در محیطهای باز به مدت طولانی زیر نور مستقیم خورشید کار می کنند، علاوه بر علائم ذکر شده، ممکن است در موارد شدیدتر به صورت دلمه در روی لبهای آنها ظاهر شود که متأسفانه این افراد در معرض ابتلا به سرطان لب نیز هستند.

دلیل پوسته پوسته شدن لب ها چیست ؟ | علت خشک شدن لب ها چیست ؟
,[categoriy]

رهتا: دلیل پوسته پوسته شدن لب ها چیست ؟ | علت خشک شدن لب ها چیست ؟

خشکی پوست لب، علتهای مختلفی دارد

 

دکتر داودی همچنین گفت: لبهای افرادی که سیگار می کشند هم ممکن است پوسته شده یا ترک بخورد و گاهی آثار سوختگی هم در لبهای آنها دیده می شود؛ اشخاصی هم که مشکل تنفس از طریق بینی دارند و مجبور به تنفس از طریق دهان هستند، این پوسته ریزی را تجربه می کنند.

وی افزود: در بعضی موارد علت خشک شدن لب به دلیل مصرف برخی داروهاست، ازجمله، دارویی که برای درمان جوش تجویز می شود، مانند آکوتان که خشکی لب، یکی از عوارض مصرف این دارو است.

.

منبع :

مطالب مرتبط علت پوسته پوسته شدن ناخن چیست + پیشگیری و درمان علل خشکی و پوسته پوسته شدن لب ها چیست؟ دلایل پوسته پوسته شدن پوست پاها و راه های درمان - 15 درمان خانگی نوک انگشتان پوسته پوسته پوسته پوسته شدن لب چه علت هایی دارد و چگونه رفع می شود؟!
دلیل پوسته پوسته شدن لب ها چیست ؟ | علت خشک شدن لب ها چیست ؟ گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت رهتا