قابلیت مکالمه صوتی تلگرام در ایران مسدود شدچگونه همچنان از قابلیت مکالمه صوتی رایگان استفاده کنیم؟

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، سرویس مکالمه صوتی رایگان تلگرام که شب گذشته حدود ساعت 22 به صورت رسمی برای کاربران ایرانی فعال و عرضه شد، امروز ظهر در ساعت 12 دچار اختلال و در نهایت در حوالی ساعت 14  از سوی سه اپراتور موبایل ایران یعنی همراه اول، ایرانسل و رایتل دچار فیلترینگ شده است. به همین دلیل  در هنگام استفاده از اینترنت تلفن همراه اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل نمی‌توانید با فرد دیگر مکالمه صوتی تلگرامی داشته باشید.

نکته جالب این است که سرویس مکالمه صوتی رایگان برای دارندگان سرویس‌های اینترنت خانگی به صورت نامحدود در حال استفاده است و هیچ مشکی در ارتباط دو کاربر با اینترنت خانگی (ADSL +2) وجود ندارد و کاربران می‌توانند از طریق سروی‌های اینترت شرکت آسیاتک، های وب، پارس آنلاین، شاتل و مخابرات تهران از این قابلیت استفاده کنند.

گفتنی است که پاول دروف، مدیر عامل تلگرام چندی پیش در صفحه رسمی توییتر خود در پاسخ به یک کاربر ایرانی و مشکلات پیش آمده برای سرویس مکالمه صوتی رایگان اعلام کرد: تماس های صوتی توسط اپراتورهای ایرانی فیلتر شده و مشکل از سرورهای تلگرام نبوده است.

 به گفته این یک کارشناس آگاه، یکی از دو مخاطبی که می‌خواهند با هم تماس داشته باشند از اینترنت همراه همراه اول، ایرانسل و رایتل استفاده کنند، تماس بعد از زنگ خوردن (حالت ringing) در حالت برقراری ارتباط (حالت connecting) می‌ماند  و پس از چند ثانیه تماس قطع می‌شود.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر وارد لینک زیر شوید:

تماس صوتی تلگرام برای کاربران ایرانی فعال شد + روش فعالسازی و آموزش استفاده از تماس صوتی رایگان تلگرام

به زودی اطلاعات و اخبار بیشتری از وضعیت سرویس مکالمه صوتی رایگان تلگرام در سرویس اقتصادی-فن‌آوری /# تهیه و منتشر خواهد شد.