مشکلات WiFi پس از بروز رسانی ۴٫۵ گریبانگیر پلی استیشن ۴ شد

گردآوری پورتال رهتا :

پس از بروز رسانی ۴٫۵ کنسول پلی استیشن ۴، بسیاری از دارندگان و کاربران این کنسول با مشکلات وای فای دستگاه مواجه شدند. تعداد گزارشات مشکل وای فای کنسول پلی استیشن ۴ روز به روز بیشتر شده به طوری که سرانجام کمپانی نامدار سونی ضمن تایید این مشکل، اعلام کرد که به دنبال حل این مشکل به وجود آمده است. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه رسانه /# باشید.

به گزارش /#، اگر خبرهای دنیای گیم را در رسانه بزرگ /# دنبال کرده باشید حتما مطلع هستید که چند روز پیش کمپانی سونی با انتشار بروز رسانی ۴٫۵ برای کنسول نسل هشتم خود یعنی پلی استیشن ۴، ویژگی های و قابلیت های جدیدی را به این دستگاه اضافه کرد. این بروز رسانی بر روی عملکرد دستگاه پلی استیشن ۴ پرو تاثیر به سزایی گذاشته و با اضافه شدن قابلیت Boost Mode، تمامی عناوین کنسول پلی استیشن ۴ را برای کنسول پلی استیشن ۴ پرو به صورت خودکار بهینه می کند. برای مشاهده متن کامل این خبر و ویژگی های جدید بروز رسانی، بر روی این نوشته /# کنید.

در کنار اضافه شدن ویژگی های جدید و بهبود عملکرد دستگاه، متاسفانه شاهد اضافه شدن باگ جدیدی هستیم! پس از نصب بروز رسانی شماره ۴٫۵، بسیاری از دارندگان این کنسول در انجمن های معتبر نظیر ردیت و پلی استیشن، مشکلات وای فای دستگاه خود را گزارش دادند. بنا به گزارشات، برخی از کاربران قادر به اتصال به مودم روتر خود نیستند و با ارور IP Address و … مواجه می شوند. عده ای دیگر از کاربران پس از اتصال به مودم روتر، با مشکل کاهش سرعت اینترنت دست و پنجه نرم می کنند.

خبر خوبی آن است که خوشبختانه کمپانی ژاپنی سونی فورا دست به کار شده و با اعلام آگاهی از این مشکل، قول داده است که این مشکل را در سریع ترین زمان ممکن برطرف کند. بنابراین دارندگان کنسول نسل هشتم سونی برای رفع مشکلات دستگاه خود، باید منتظر انتشار بروز رسانی جدیدی از سوی سونی باشند. خبر بد این است که سونی هنوز تاریخ دقیق انتشار این بروز رسانی را مشخص نکرده و نمی دانیم تا چه زمانی باید با این مشکل اساسی سر کنیم.

البته در سراسر فضای مجازی برخی از کاربران با بیان راه حل های گوناگون، مشکلات عده ای از کاربران را برطرف کردند. اگر شما هم با مشکلات WiFi کنسول PS4 دست و پنجه نرم می کنید، این چند راه حل مفید را از دست ندهید. در ابتدا، ساده ترین روش این است که بجای استفاده از وای فای، از طریق کابل LAN کنسول را به مودم روتر متصل کنید. خوشبختانه در این بروز رسانی، اتصال به اینترنت با استفاده از کابل LAN دچار مشکل نشده و شما به راحتی می توانید از این طریق به اینترنت متصل شوید.

راه حل دوم، خاموش کردن ۸۰۲٫۱۱ N مودم روتر است. برای این کار، ابتدا به صفحه تنظیمات مودم روتر خود رفته و با خاموش کردن ۸۰۲٫۱۱ N و استفاده از B / G، مشکل وای فای کنسول PlayStation 4 را حل کنید.

همچنین عده ای از کاربران در زمان اتصال به مودم با ارور NW-31194-8 مواجه می شوند! روش حل این مشکل تغییر تنظیمات MTU است که این روش نیز توسط کاربران ارائه شده است. اگر شما در زمان اتصال به مودم با ارور NW-31194-8 رو به رو هستید، به بخش تنظیمات کنسول پلی استیشن ۴ رفته و سپس وارد بخش Network شوید. در این مرحله با /# بر روی گزینه Custom، تنظیمات وای فای را به صورت دستی وارد خواهید کرد. پس از /# بر روی گزینه Custom، تمامی تنظیمات خواسته شده را در حالت اتوماتیک (خودکار) قرار دهید. هنگامی که به تنظیمات MTU رسیدید، عدد ۱۵۰۰ را به عدد ۱۴۷۰ تغییر داده و سایر تنظیمات را نیز در حالت اتوماتیک قرار دهید.

همان طور که در بالا اشاره کردیم، شرکت سونی هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار بروز رسانی جدید PS4 اعلام نکرده است. در صورت انتشار راه حل های جدیدتر و جزئیات بیشتر از مشکلات دستگاه، شما را مطلع خواهیم کرد. همراه /# بمانید…

در صورتی که کنسول شما هم پس از بروز رسانی ۴٫۵ دچار مشکلاتی شده است، حتما روش های گفته شده را امتحان کنید. رسانه /# منتظر فید بک ها و راه کارهای شما برای حل مشکلات پیش آمده است. لطفا راه حل های خود را از طریق بخش نظرات با دیگر کاربران /# به اشتراک بگذارید.