پیش‌نمایش بازی Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands

گردآوری پورتال رهتا :

بازی Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands یکی از سری بازی‌های محبوب Ghost Recon می‌باشد که توسط نویسنده Tom Clancy و با طراحی و پیاده‌سازی شرکت بازی‌سازی Ubisoft برای پلتفرم‌های PC،Xbox ONE و PS4 عرضه می‌گردد. این قسمت از بازی‌های Tom Clancy’s Ghost Recon در سبک Open World هنرنمایی می‌کند و کاربران می‌توانند تجربه لذت‌بخشی از یک بازی نقشه‌باز را داشته باشند.

نکته‌های کلیدی: تاریخ انتشار: ۷ مارس ۲۰۱۷ (سه‌شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵)
پلتفرم‌ها: PS4،Xbox ONE،PC سبک بازی: اکشن تیراندازی سوم شخص کمپانی سازنده: Ubisoft Paris

/# – بازی Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands آخرین عنوان اکشن دنیای باز کمپانی یوبی‌سافت و یک IP با نام تجاری جدید است که داستان آن درباره‌ی قاچاق تند مواد مخدر و جرم و جنایت در بولیوی است و گیمر می‌تواند تا چهار نفر به صورت تیمی و درحالت Co-Op بازی را انجام دهد.

بولیوی پایتخت کوکائین جهان است که از اتحادیه‌های مواد مخدر سانتا‌بلانکا پر شده است که با عملیات حرفه‌ای مواد مخدر را در کل کشور پخش و توزیع می کنند. با وجود آب و هوای دوست داشتنی این کشور، جامعه‌ی آن درگیر داد و ستد‌های کثیف مواد مخدر شده است.

این خبر بدی برای دولت ایالات متحده آمریکا است. به همین منظور دولت آمریکا یک واحد عملیاتی نخبه (تیم شما) را به بولیوی اعزام می‌کند تا از رشد این بیماری همه‌گیر (گسترش توزیع مواد مخدر در کشور) جلوگیری کنند. داستان بازی Wildlands در روز‌های مدرن امروزی روایت می‌شود با این تفاوت که سیستم و سبک گیم‌پلی بازی از الگوهای بازی‌های قبل این سری پیروی نمی کند و این‌بار ما شاهد عملیات جنگی در صحرا،بیابان و جنگل‌های بولیوی هستیم. چشم‌انداز‌های زیبا و بسیار واقعی همراه با انواع و اقسام سلاح‌ها و ماشین‌آلات جنگی زمینی و هوایی و قابلیت‌های ویژه‌ی این آیتم‌ها، شما و دوستان شما را سرگرم شمار زیادی از ماموریت‌های چالش‌برانگیز خواهند کرد. بولیوی پر از مکان‌ها و پایگاه‌هایی است که نیاز به گشت و گذار دارد. NPC و ماموریت‌ها با مکان‌های دنیای باز بازی در تعامل هستند. شما می‌توانید ماموریت‌های بازی را به صورت انفرادی و یا همراه با ماموران حرفه‌ای نخبه در کنار شما انجام دهید. بازی Wildlands می‌خواهد خط قابل توجه همه‌جانبه‌ی یوبی‌سافت به دنبای باز را ادامه دهد.

خوشبختانه کمپانی یوبی‌سافت از تمامی موضوعات مربوط به Season Pass بازی Ghost Recon Wildlands پرده‌برداری کرده است. این Season Pass شامل دو بسته‌ی الحاقی بزرگ برای بازی و چندین دسته از ماشین‌آلات جنگی،سلاح‌ها و ماموریت‌ها خواهد بود.

هر آنچه که درباره‌ی کمپانی یوبی‌سافت می‌خواهید بگویید قابل احترام است اما به جرات می‌توان گفت که این کمپانی در خلق آثار دنیای باز تبحر خاصی دارد. شماری از ناشران بازی تمایل دارند با کمپانی یوبی‌سافت همکاری کنند مخصوصاْ زمانی که این کمپانی تصمیم به سرمایه‌گذاری بر روی یک IP جدید دارد. کمپانی یوبی‌سافت در چهار سال گذشته هزینه‌های زیادی را صرف بازی‌های دنیای باز کرده‌ و تجارب زیادی را در این راه بدست آورده است تا حدی که از ساخت عناوین روایت محور خطی دور شده است. کرگدن بزرگ فرانسه (کمپانی یوبی‌سافت) تصمیم دارد تیم خود را در ساخت هر چه بهتر بازی‌های ماجراجویانه‌ی بزرگ با دنیای باز تقویت کند

پس از چند عنوان مختلف یوبی‌سافت که هسته،درون مایه و مکانیزم شبیه‌ به همی داشتند، گیمر‌ها این کمپانی را به استفاده از یک فرمول ساده و معمولی در ساخت بازی‌های کامپیوتری متهم کردند. خوشبختانه، به نظر می‌رسد این شکایات با صدای بلند و واضح به گوش تیم سازنده‌ی کمپانی یوبی‌سافت رسیده است. که نتیجه‌ی آن ساخت بازی‌های Watch Dogs 1 &2 در چند سال گذشته بوده است و این نشان می‌دهد کمپانی یوبی‌سافت می‌تواند در سادگی تمام یک دنیای متنوع و قابل اکتشاف و گشت و گذار را برای بازی خلق کند.

2th Middle PIC

دولت ایالات متحده تصمیم می گیرد تا یک واحد عملیات ویژه از بهترین افراد خود را با نام Ghosts برای از بین بردن و آشکار ساختن ارتباطات میان کارتل مواد مخدر و دولت محلی , در پشت خطوط دشمن اعزام کند . در این بازی , گیمر به عنوان یکی از اعزای تیم Ghosts به ایفای نقش می پردازد و در عملیات ها شرکت می کند. این نسخه برخلاف نسخه های قبلی Advanced Warfighter و Future Soldier در آینده رخ نخواهد داد و درعوض بازی در جهانی مدرن همانند نسخه اصلی Tom Clancy روایت می شود. همین موضوع باعث می شود تا سلاح هایی که در بازی مشاهده خواهید کرد شبیه به سلاح هایی باشند که امروزه در جهان مورد استفاده قرار می گیرند. به عبارتی می‌توان گفت بازی Ghost Recon Wildlands نسخه‌ی کامل‌تر و بهبود یافته‌تر بازی The Division است که نواقص قسمت قبلی را برطرف کرده و به عنوان یک بازی کامل ظاهر خواهد شد.

گیم‌پلی بازی همانند بازی‌های پیشین سری Tom Clancy از هسته و درون مایه‌ی خاصی برخوردار است. این قسمت از سری محبوب Tom Clancy نیز از گیدرون‌های جالب و جذاب این مجموعه استفاده کرده است و بدین ترتیب می‌توانید دشمنان را علامت‌گذاری کرده و بوسلیه‌ی یک استراتژی کارساز به محیط دشمن حمله کنید. در Wildlands هر مرحله از بازی از طریق چندین راه و روش چه بصورت انفرادی و یا بصورت گروهی به اتمام می‌رسد. تیم سازنده در پیاده‌‌سازی این متد تلاش زیادی کرده و از این رو دست شما را باز گذاشته است تا هر کدام از مرحله‌ها و ماموریت‌ها را با روش و شیوه‌ی خودتان به اتمام برسانید. به عنوان مثال شما گیمر‌ها می‌توانید یکی از مرحله‌های بازی را بصورت حرکات مخفیانه به اتمام برسانید و تمامی دشمنان را مخفی‌کارانه نابود کنید و یا می‌توانید با استفاده از یک اسلحه‌ی تک تیرانداز دشمنان را از فواصل دور مورد هدف قرار بدهید و آن‌ها را نابود کنید و همچنین می‌توانید با استفاده از یک استراتژی ترکیبی مرحله‌ی مورد نظر را به پایان برسانید. نکته‌ی جالب اینجاست ویژگی آب و هوای بازی بسیار پویا و شفاف طراحی شده است و از این رو انجام مراحل و ماموریت‌های بازی در شب و روز تاثیرات متفاوتی بر روی استراتژی‌ها و تاکتیک‌های جنگی شما دارند. به عنوان مثال انجام ماموریت‌ها در روز به شما این امکان را می‌دهد که دشمنان را بهتر شناسایی کنید ولی در مقابل در شب بواسطه‌ی تاریکی هوا می‌توانید مخفی شوید و از تاکتیک‌های مختلف مخفیانه‌ای برای از بین بردن دشمنان استفاده کنید.

3th Middle PIC

دنیای باز، بازی Ghost Recon Wildlands این وسوسه را در بازی‌کننده ایجاد می‌کند که گیمر به گشت و گذار بپردازد. همان طور که گفته شد می‌توان هر یک از مراحل بازی را با روش‌های مختلفی به پایان رساند، وجود وسایل نقلیه مانند هلیکوپتر و یا موتورسیکلت جذابیت اجرای مراحل بازی را چند برابر افزایش می‌دهد. شما در دنیای Wildlands فقط به انجام مراحل اصلی بازی و دستگیری کارتل سانتا‌بلانکا اکتفا نمی‌کنید بلکه در طول بازی یک سری ماموریت‌های فرعی و جانبی (Side Missions) و Outpost‌های برای گیمر در نظر گرفته شده است که بازی‌‌‌کننده با انجام آن‌ها XP بیشتری را دریافت می‌کند و می‌تواند خود را Level Up کند. شایان ذکر است که سیستم Level Up بازی فقط به شخصیت بازی معطوف نمی‌شود بلکه شما می‌توانید اسلحه‌های خودتانن را ارتقا دهید و یا آن‌ها را شخصی‌‌سازی کنید. یکی از نکات بسیار جالب بازی، ارتباط برقرار کردن با شهروندان و سایر گروهک‌های بولیوی است که می‌توانید یک رابطه‌ی صمیمانه و دوستانه با آن‌ها برقرار کنید که قطعاْ نوع رابطه در طول انجام ماموریت‌هایتان می‌تواند برای شما سودآور و یا زیان‌آور باشد. ضمن اینکه می‌توانید با گروگان‌گیری دشمنان در طول انجام ماموریت، از آن‌ها به عنوان سپر انسانی استفاده کنید.

5th Middle PIC

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب و جذاب بازی هوش مصنوعی دشمنان و NPCهاست. به گفته‌ی کارگردان بازی هوش مصنوعی دشمنان و NPC‌ها از قبل تعیین نشده است و هیچ برنامه‌ای برای هوش مصنوعی دشمنان نوشته نشده است. تمامی واکنش‌هایی که دشمنان از خود نشان می‌دهند واکنش‌ها و تصمیمات پویایی هستند که با توجه به شرایطی که در آن قرار دارند بروز می‌دهند و این واکنش‌ها ممکن است مدام در حال تغییر باشند. ممکن است شما دوست داشته باشید که بازی را در حالت تک نفره و بدون اینکه با دوستانتان بازی کنید شروع و آن را تا پایان ادامه دهید. در این حالت سه همکار شما در طول مراحل و اجرای ماموریت‌ها و گشت و گذار‌ها با هوش مصنوعی که در اختیار دارند شما را همراهی خواهند کرد. همانند قسمت‌های گذشته سری Tom Clancy شما می‌توانید به هم تیمی‌های خودتان دستور بدهید که چه کار‌هایی انجام بدهند و با توجه به شرایط محیط آن‌ها را سازماندهی کنید. هوش مصنوعی سه همکار شما همانند هوش مصنوعی دشمنان و NPC‌ها عمل می‌کند و به جرات می‌توان گفت گیرایی بالایی دارند و همخوانی‌ فعالیت‌های آن‌ها با عملکرد شما بسیار بالاست.

6th Middle PIC

یکی از اشتباهاتی که کمپانی یوبی‌سافت در طراحی و ساخت بازی The Division داشت این بود که دنیای بازی با اینکه نقشه باز بود اما هیچ تنوعی در مراحل بازی وجود نداشت و این یکنواخت بودن، خستگی را در بازی‌کننده ایجاد می‌کرد البته یوبی‌سافت سعی کرد با انتشار پی در پی بسته‌های الحاقی این نقص و ضعف را پوشش دهد و تا حدی توانست موفق ظاهر شود. امیدواریم بازی Ghost Recon Wildlands با استفاده از تجارب The Division در قالب یک بازی خوش‌ساخت و بدون ضعف حداقل در بخش تنوع دنیای باز بازی، منتشر شود. جدیدترین عنوان پر سر و صدای کمپانی یوبی‌سافت روز ۷ مارس ۲۰۱۷ (۱۷ اسفند ۱۳۹۵) در همه‌ی ریجن‌ها و بر روی پلتفرم‌های PC، PS4 و Xbox ONE عرضه می‌شود.