فروش سری بازی‌های Forza از مرز یک میلیارد دلار گذشت

گردآوری پورتال رهتا :

سری بازی‌های Forza در سبک شبیه‌ساز مسابقات اتومبیل‌رانی از محبوبیت بسیاری در جامعه‌ی گیمر‌ها برخوردار است. به تازگی اخبار قابل توجهی از این فرانچایز محبوب منتشر شده است که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

به گزارش /#- فرانچایز محبوب Forza به نقطه‌ی عطف بزرگی دست پیدا کرده است. فرانچایز محبوب مسابقات اتومبیل‌رانی کمپانی مایکروسافت یعنی سری بازی‌های Forza بیش از یک میلیارد دلار در خرده‌ فروشی‌ها فروش داشته است. کمپانی مایکروسافت نشان داد که دقیقاْ چگونه بازی انحصاری شبیه‌ساز مسابقات اتومبیل‌رانی برای فرانچایز این بازی فروشی بیش از یک میلیارد دلار را به ارمغان آورد و یکی از موفقیت‌ترین فرانچایز‌های کمپانی مایکروسافت محسوب شد.

در خبر دیگری از بازی‌های ویدیویی مسابقات اتومبیل‌رانی، بر اساس گزارش NPD Group بازی Forza Horizon 3 تا پایان سال ۲۰۱۶ در حدود ۲٫۵ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته است. آقای آلن هارتمن از مدیران ارشد کمپانی Turn 10 همچنین اظهار داشت که جامعه‌ی مسابقات آنلاین برای این فرانچایز محبوب گسترش قابل توجهی داشته است به طوری که بیش از سه میلیون بازی‌کننده از هر سطح مهارتی در هر ماه با ورود به سیستم آنلاین بازی به رقابت در مسابقات قهرمانی فورزا و لیگ ESPORTS می‌پردازند.

Middle PIC

همچنین شرکت مایکروسافت اعلام کرد که از ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۴ میلیون نفر در انجمن Forza برروی ایکس باکس وان و ویندوز ۱۰ حاضر بوده‌اند، این در حالی است که Horizon 3 در سال گذشته بیش از ۲٫۵ میلیون نسخه فروش داشته است. مایکروسافت افزود که مخاطبین این بازی برروی شبکه‌های اجتماعی در حال افزایش قابل توجهی بوده و مقادیر آنها با توجه به انتشار Forza Racing Championship روبه رشد است.

این اطلاعیه درست بعد از اخبار کمپانی سازنده‌ی Forza Horizon 3 آمد که در این اخبار جدید کمپانی Playground Games دومین استودیوی بازی‌سازی خودش را با هدف کار بر روی پروژه‌ی جدید افتتاح کرد و استودیوی اصلی به کار بر روی سری بازی‌های Forza Horizon‌ ادامه می‌دهد.

فیل اسپنسر رئیس ایکس باکس در بیانیه‌ای موفقیت سری بازی‌های فورزا را اینگونه بیان کرد:

از زمان شروع، بازی Forza دارای ترکیبی از گرافیک فوق العاده و موتور گرافیکی شبیه سازی کننده خوبی بوده و باعث افزایش سرگرمی و دسترسی بازی می‌شد. در ساخت سری بازی‌های Forza استودیوی Turn10 در خلق جامعه‌ی بزرگ مسابقات اتومبیل‌رانی فعالیت چشمگیری داشته است که باید به این موفقیت بدست آمده از سوی آنها افتخار کنیم.

آخرین عنوان از سری بازی‌های فورزا Forza Horizon 3 نام دارد که در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ بر روی پلتفرم‌های Xbox ONE و PC منتشر شد.