۹ ترفند مخفی iOS 10 که از آن ها بی خبرید

گردآوری پورتال رهتا :

در میان کاربران، انجام ترفند های مختلف برای ایجاد تغییرات در تلفن هوشمندشان یک مورد رایج است و بسیاری سعی دارند که این نوع روش ها را بیابند. در ادامه ۱۰ ترفند مخفی در iOS 10 را به شما معرفی ‌کنیم.

/# – پیش از شروع باید بگوییم که شما می توانید تمامی ترفندهایی که در این بخش توضیح داده شده است را در ویدیو زیر مشاهده نمایید.

https://hw1.asset.aparat.com/aparat-video/a_b2c8dd39gf4831dm837e6578dec005g7b6c5b8246436__1362c.mp4

۱ – پاک کردن حافظه پنهان

یکی از مشکلاتی که کاربران آیفون مخصوصا در مدل های ۱۶ گیگابایتی با آن برخورد می کنند کم بودن حافظه باقیمانده است. می دانید که با استفاده از اپلیکیشن ها، مقدار قابل توجهی از حافظه به صورت پنهان در تلفن هوشمند پر می شود که با حذف آن فایل ها که اصطلاحا به آن ها فایل های کش می گویند، می توانید تا ۲ گیگابایت فضای خالی بدست آورید. برای این کار وقتی که حافظه شما کاملا‌ پر شده است وارد اپ استور شوید و یک بازی یا اپلیکیشن سنگین را  که پیش از این در فضای ابری ذخیره شده است دانلود کنید تا پیام پر بودن حافظه نمایان شود. حالا وارد تنظیمات شوید و جادو را حس کنید!

۲ – حذف نام آیکن ها

برای انجام این کار، ابتدا وارد تنظیمات شده و از بخش General وارد  Accessibilityشوید و گزینه Reduce   Motion را روشن کنید. حال در صفحه اصلی، انگشت را از پایین به بالا بکشید تا منوی تنظیمات سریع اجرا شود. سپس این نوار را به کمی بالاتر هل دهید و در همان حال، دکمه هوم را فشار دهید. حال می بینید که آیکن های موجود در داک بدون نام هستند. برای برداشتن نام سایر آیکن ها، اپلیکیشن ها را از صفحه اصلی به داک بکشید و مجددا وارد صفحه اصلی کنید. تا زمانی که ویژگی Reduce Motion  روشن باشد و گوشی شما ریست نشود، منو به همین شکل باقی‌خواهد ماند.

۳ – حذف نوار نوتیفیکشن بالای صفحه

پیش به سوی خلوت کردن منوی اصلی آیفون! برای این کار، دکمه پاور آیفون را بفشارید و اسلایدر خاموش شدن را تا وسط نگه دارید. در همین میان، یک‌ پیامک برای آیفون بفرستید. در همان حالتی که اسلایدر را نگه داشته اید، پیام را باز کنید. حال وارد صفحه اصلی شوید.  خواهید دید که دیگر خبری از نوار نوتیفیکشن نیست.

۴ – دوربین در پس زمینه

از بخش تنظیمات وارد Accessibility شده و گزینه Increase Contrast را روشن کنید. حال به صفحه قفل بروید. در iOS 10 با کشیدن صفحه به سمت چپ می توان دوربین را اجرا کنید؛ اما در اینجا، صفحه را تا وسط بکشید و در آن واحد، دوربین را بر روی عکاسی یا فیلمبرداری تنظیم کنید. حال با انگشتی که تاچ آیدی آن را نمی شناسد، دکمه هوم فشار دهید. حال به ظاهر شما درحال وارد کردن رمز هستید اما در واقع می توانید با دکمه های صدا ویدیو ضبط کنید و فیلم بگیرید.

۵ – ساختن پوشه های بدون نام

این یک مورد بسیار ساده است که می تواند به شما کمک کند تا پوشه هایی بدون نام بسازید. برای این کار، کافی است که به سایت http://iempty.tooliphone.net/ بروید و از آن جا، متن خالی را دریافت کرده و به جای نام پوشه در آیفونتان استفاده کنید یا به سادگی از بین این پرانتز، این فضا را بردارید ( ).

۶ – عدم دانلود خودکار بروزرسانی ها

برای این کار، به تنظیمات و بخش اپلیکیشن ها بروید و فایل دانلود شده نسخه جدید iOS را حذف کنید. پس از آن، وارد این صفحه شوید و برنامه ای که از شما خواسته می شود را نصب کنید. این برنامه در حقیقت آیفون شما را به گونه ای تنظیم می کند که سیستم فکر می کند که دستگاه شما یک اپل تی وی است و برای همین، فقط با درخواست شما، این بروزرسانی ها دریافت می شوند.

۷ – تاریک کردن صفحه نمایش تا بیشترین حد ممکن

برای این کار، وارد تنظیمات شده و از بخش Accessibility وارد قسمت Zoom شوید. بعد از آن، وارد بخش  Zoom Region شده و گزینه Full Screen Zoom را انتخاب کنید. از بخش Zoom Filter نیز گزینه Low Light  را روشن کنید. هم چنین میزان حداکثر زوم را به کمترین میزان ممکن و روی ۱٫۲ برابر قرار دهید. حال از همان صفحه Accessibility ، به بخش Accessibility Shortcut بروید و گزینه Zoom را انتخاب کنید. حال دوباره از بخش Accessibility وارد بخش Zoom شوید و دکمه Zoom را روشن کنید. حال می بینید که با سه بار فشردن دکمه هوم دستگاه، نور صفحه نمایش به کمترین میزان ممکن می رسد. توجه داشته باشید که این موضوع، سرعت دستگاه شما را کاهش می دهد.

۸ – حذف تمامی انیمیشن ها (فقط در آیفون ۵ و ۵ اس)

برای این کار، دو پس زمینه گفته شده در ویدیو را از آدرس heyeased.weebly.com دانلود کنید و وارد بخش تنظیمات شده و بخش انتخاب تصویر پس زمینه را برگزینید. حالا یک تصویر پس زمینه را برای صفحه قفل و دیگری را برای صفحه اصلی انتخاب کنید. پس از آن دکمه هوم را فشار دهید. می بینید که با تکرار این کار، انیمیشن های دستگاه به کل ناپدید می شوند.

۹ – پوشه های دایره‌ای شکل

برای این که پوشه هایتان را به شکل دایره در آورید، به وب سایت heyeased.weebly.com بروید و تصاویر پس زمینه ای که در ویدئو ذکر شده را دانلود کنید. حالا از طریق گالری، آن تصویر را باز کنید و به عنوان پس زمینه تلفن هوشمندتان قرار دهید. تبریک می گوییم؛ حالا شما پوشه های گرد دارید!