فروش باورنکردنی ۷۵ میلیون نسخه از بازی GTA 5

گردآوری پورتال رهتا :

بازی‌های GTA 5 و Mafia III از سبک و سیاق یکسانی برخوردار هستند که هر یک طرفداران خاص و یا مشترکی دارند. از این رور آمار فروش بازی‌های فوق منتشر شده است که با هم نگاهی به این آمار می‌اندازیم.

به گزارش /#- کمپانی Take-Two امروز به فروش موفق بازی GTA 5 اشاره کرد و گفت با فروش این بازی تا سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۶ مبلغی در حدود یک میلیارد و چهارصد میلیون دلار در ترازنامه‌ی مالی ثبت شده است.

تا ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۶ کمپانی Take-Two Interactive با فروش بازی‌های Grand Theft Auto 5 و Grand Theft Auto Online مبلغ یک میلیارد و چهارصد میلیون دلار وجه نقد دریافت کرده است. بازی GTA 5 با فروش باورنکردنی‌اش ۷۵ میلیون نسخه در سراسرجهان تا پایان دسامبر فروخته است.

علاوه بر اینکه این بازی جزو شش بازی پرفروش سال گذشته بود(با وجود این واقعیت که بازی در سال ۲۰۱۴ منتشر شده است). همچنین بازی Grand Theft Auto Online رکورد بیشترین میزان بازی‌کننده (گیمر) را در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ شکست.

همچنین در جزییات آخرین گزارش مالی سود سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۶ دیگر چهره‌های پرفروش ۲K به چشم می‌آید که می‌توان به فروش ۵ میلیون نسخه‌ای بازی مافیا ۳ و فروش ۷ میلیونی بازی NBA 2K17 اشاره کرد که این بازی ۱۰٪ نسبت به انتشار آخرین عنوان از سری بازی‌های NBA فروش بیشتری داشته است و در حال حاضر یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های ورزشی تاریخ کمپانی ۲K شناخته می‌شود.