چند ترفند مفید و کاربردی برای گوشی های هوشمند

گردآوری پورتال رهتا :

شاید تصور کنید که تمام قابلیتها تلفن همراهتان را می‌‌شناسید، اما در واقع چنین نیست. تلفن های هوشمند دارای کلیدهای میانبری هستند که می‌توانید با به کار بردن آن ها ساعت ها سرگرم باشید و استفاده‌ مفیدی از آنها ببرید. در ادامه چندتا از این ویژگی‌ها را مطرح می‌کنیم./#-اگرچه این راهکارها شاید ساده به نظر برسد اما هر کدام از آنها برای کاربران که از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند، بسیار مفید است.

شارژ گوشی با استفاده از حالت هواپیما

همه‌ی ما ترجیح می دهیم موبایلمان به سرعت شارژ شود، به ویژه زمانی که عجله داریم. در اینصورت تنها کافیست تلفن را روی حالت پرواز قرار داده و به شارژر متصل کنید به این ترتیب علاوه بر شارژ سریع، عمر باتری نیز افزایش پیدا می کند.

محدود کردن فرزند و یا دوستانتان روی یک اپلیکیشن در سیستم عامل اندروید

اگر گوشی هوشمند شما از اندروید Marshmallow استفاده می کند، گزینه Setting را انتخاب کنید سپس اگر Security and Screen pinning در حالت فعال باشد، می‌توانید اپلیکیشن موردنظر را Pin کنید. از طریق می توانید با خیال راحت گوشی خود را به دست فرزندان یا دوستان بسپارید زیرا آنها بدون وارد کردن Pin نمی‌توانند از این اپلیکیشن خارج شوند.

Wi-Fiرا با صدا خاموش کنید

با استفاده از Google Now ،Siri و Cortana می توانید با صدایتان Wi-Fi گوشی خود را خاموش کنید. برای این منظور فقط لازم است که اپلیکیشن مورد نظر را نصب و راه اندازی کرده سپس بگویید turn off Wi-Fi  و عملیات خاموش کردن Wi-Fi انجام می شود البته لازم به ذکر است که این اپلیکیشنها با استفاده از بلوتوث نیز کار می‌کنند.

از موبایل­تان برای کنترل کامپیوتر خوداستفاده کنید

میزبان بسیاری از برنامه­ها از Spotify تا YouTube ریموت کنترل­های زیادی را به بازار عرضه کرده اند. پس اگر تمایل دارید لپ تاپ و یا سیستم PC خود را از راه دور کنترل کنید دارید سری به Unified Remote و Alfred بزنید.

نمایش جزئیات تماس روی قفل صفحه نمایش

هیچ فکر کرده اید اگر خدای نکرده تلفن همراهتان دست فرد دیگری بیافتد چه می شود؟ بخصوص اگر آن را قفل کرده باشید! همین حالا تلاش کنید تا جزئیات تماسیتان را روی قفل صفحه نمایشتان بگذارید و نگرانیتان را سرکوب کنید. اگر سیستم عامل تلفن همراهتان اندروید است به تنظیمات بروید و اگر سیستم عامل iOS دارید به Health مراجعه کنید. و در صورت داشتن Windows Phone والپیپیر را ویرایش کنید.