معرفی برترین اپلیکیشن های دوربین و ویرایش تصویر و فیلم برای گوشی های آیفون

گردآوری پورتال رهتا :

در این مطلب قصد داریم به بررسی بهترین اپلیکیشن های دوربین و اپلیکیشن های ویرایش فیلم و تصویر که برای گوشی های آیفون عرضه شده اند، بپردازیم. با ما همراه باشید.

/# – همیشه بهترین برای شما، دوربینی است که در جیب خود دارید. در سال های اخیر گوشی های آیفون با دوربین های بسیار با کیفیتی تولید شده اند و کاربران زیادی در سراسر جهان از گوشی های آیفون برای عکاسی استفاده می کنند. اگر چه دوربین گوشی های آیفون فاقد بسیاری از قابلیت ها همانند تنظیمات دستی، نشانگرهای عمودی، هیستوگرام، جلوه های بسیار خوب بصری و تنظیمات HDR است؛ اما می توانید برای عکاسی حرفه ای تر و همچنین کنترل بیشتر روی تصاویر، از اپلیکیشن های دوربین و همچنین اپلیکیشن های ویرایش تصویر و فیلم که برای گوشی های آیفون عرضه شده است، استفاده کنید.

در این مطلب قصد داریم به بررسی اپلیکیشن های دوربین، اپلیکیشن های ویرایش عکس و اپلیکیشن های ویرایش فیلم که برای گوشی های آیفون عرضه شده است، بپردازیم.

این اپلیکیشن های برای گوشی های آیفون ۷ و ۷ پلاس، آیفون ۶ و ۶ اس پلاس و حتی گوشی های آیفونی که قبل از این گوشی ها تولید شده اند، قابل استفاده هستند. شما می توانید با استفاده از این اپلیکیشن ها از توانایی های بالقوه دوربین گوشی آیفون خود، نیز بهره مند شوید. با ما همراه باشید.

اپلیکیشن های دوربین

اپلیکیشن Procamera، جایگزینی برای اپلیکیشن دوربین خود گوشی (قیمت: ۴٫۹۹ دلار)

این اپلیکیشن ظاهر واقعاً ساده ای دارد و در عین حال دارای ویژگی های پیشرفته ای است که زیاد دست و پاگیر نیستند و دسترسی به آن ها بسیار راحت است. یکی از ویژگی های بسیار خوب این اپلیکیشن این است که از عملکرد پایداری برخوردار است و اصلا قفل (کرش) نمی کند. این مورد یکی از مزیت های بسیار خوب این اپلیکیشن محسوب می شود؛ زیرا مشکل کرش کردن و توقف ناگهانی فعالیت نرم افزار، حتی در برخی از اپلیکیشن های بسیار محبوب دوربین نیز دیده می شود.

می توان گفت این اپلیکیشن از نظر داشتن گزینه های مختلف برای عکاسی، یک اپلیکیشن کامل است. این اپلیکیشن تنظیمات دستی زیادی را در اختیار کاربر قرار می دهند و از رابط کاربری بسیار ساده ای برخوردار است. این دو ویژگی این اپلیکیشن هر کاربری را تحت تاثیر قرار می دهد. کاربران با استفاده از اپلیکیشن می توانند به راحتی به صورت دستی به تنظیم میزان ISO، میزان سرعت شاتر (حتی می توانند آن را قفل کنند)، میزان توازن رنگ سفید (کاهش دمای رنگ (که با واحد کلوین سنجیده می شود)، در ضمن یک راهنما وجود دارد که با استفاده از آن می توانید بفهمید که چه تنظیماتی برای چه شرایطی مناسب است) و جبران میزان نور دهی، بپردازید. شما همچنین می توانید از این اپلیکیشن به عنوان یک گزینه جایگزین برای اپلیکیشن دوربین خود گوشی استفاده کنید و با استفاده از آن به صورت جداگانه و مستقل از اپلیکیشن دوربین خود گوشی، روی سوژه فوکوس کنید و در حالت خودکار میزان نور عکس را نیز تغییر دهید تا تصویر ظاهر و عمق بهتری پیدا کند. همچنین شما می توانید میزان نوردهی را در یک حد کاملا ثابت حفظ کنید و یا فوکوس را روی سوژه قفل کنید.

در ضمن این اپلیکیشن از هیستوگرامی برخوردار است که هنگامی نور تصویر را زیاد یا خیلی کم می کنید، تغییرات را به صورت لحظه ای نمایش می دهد. این اپلیکیشن از امکانات خوب دیگری نیز برخوردار است که شامل ویژگی سنجش میزان افکت تیلت (افکتی است که سوژه اصلی تصویر در قسمت فوکوس قرار می گرد و قسمت های کم اهمیت تر تار می شوند)، گزینه ای برای جلوگیری از لرزش و تایمر برای گرفتن عکس است. همچنین با استفاده از این اپلیکیشن می توانید میزان درست نسبت تصویر را تعیین کنید. چنانچه می خواهید تصاویر خود را با حداکثر کیفیت ممکن بگیرید، این اپلیکیشن می تواند گزینه خوبی برای شما باشد؛ زیرا این اپلیکیشن از فرمت TIFF نیز پشتیبانی می کند و می توانید تصاویری را که با این فرمت گرفته می شوند، بدون کاهش کیفیت فشرده سازی کنید.

این اپلیکیشن از ویژگی های دیگری نیز برخوردار است که شامل تنظیم سطح تثبیت تصویر، میزان فشرده سازی فرمت JPEG و بسیاری از ویژگی های دیگر می شود.

این اپلیکیشن بر خلاف سایر اپلیکیشن هایی که به عنوان جایگزینی برای اپلیکیشن دوربین خود گوشی استفاده می شوند؛ از قابلیت فیلم برداری برخوردار است و دارای اسکنر کدهای QR نیز است. قابلیت های بسیار زیاد Camera Pro می تواند آن را به جایگزینی بسیار خوب برای اپلیکیشن دوربین خود گوشی تبدیل کند.

اپلیکیشن Camera Plus، جایگزینی برای اپلیکیشن دوربین خود گوشی (قیمت: ۲٫۹۹ دلار)

این اپلیکیشن یک رقیب جدی برای اپلیکیشن Camera Pro محسوب می شود. این اپلیکیشن نیز اپلیکیشن ساده ای است که از همان ویژگی های اپلیکیشن Camera Pro برخوردار است. کاربران با استفاده از این اپلیکیشن هم می توانند میزان ISO، میزان نوردهی و سرعت شاتر را تنظیم کنند. شما همچنین می توانید با استفاده از این اپلیکیشن، به صورت جداگانه و مستقل از اپلیکیشن دوربین خود گوشی، روی سوژه فوکوس کنید و یا میزان نوردهی عکس را تغییر دهید.

این اپلیکیشن ها از امکاناتی همچون سنجش میزان افکت تیلت و عکاسی سریع برخوردار است. همچنین می توانید با استفاده از این اپلیکیشن فوکوس را روی یک سوژه قفل کنید و یا در حالت خودکار، کنترل بیشتری برای نوردهی و تنظیم رنگ سفید داشته باشید. این اپلیکیشن از امکاناتی برای ویرایش تصویر نیز برخوردار است؛ اما ممکن است زمانی که می خواهید تصاویر را با بالاترین کیفیت ممکن ذخیره کنید، با مشکل کرش کردن و قفل کردن اپلیکیشن مواجه شوید. این اپلیکیشن از قابلیت فیلم برداری  برخوردار نیست؛ اما برای گرفتن تصاویر می تواند یک جایگزین برای اپلیکیشن دوربین خود گوشی محسوب شود.

اپلیکیشن های ویرایش تصویر

اپلکیشن Snapseed: یک اپلیکیشن عالی برای ویرایش تصویر (قیمت: رایگان)

چند سال پیش گوگل این اپلیکیشن را خرید؛ زیرا کاربران با استفاده از این اپلیکیشن به راحتی می توانند تمام تصاویر را ویرایش کنند. در این اپلیکیشن تنظیمات زیادی برای ویرایش تصاویر وجود دارند. شما می توانید با استفاده از این اپلیکیشن، تنها بخشی از تصویر مورد نظر خود را ویرایش کنید و ضرورتا لازم نیست تمام تصویر را ویرایش کنید. این اپلیکیشن فاقد هر گونه تبلیغ است و از عملکرد خوبی نیز برخوردار است و شما می توانید تصاویر گرفته شده توسط گوشی آیفون خود را به راحتی ویرایش کنید.

شما می توانید با استفاده از این اپلیکیشن، افکت بوکه (پردازش نور در قسمت های خارج از فوکوس تصویر) را به خوبی در تصویر ایجاد کنید و پس زمینه تصویر را تار کنید (این افکت بیشتر در تصاویر پرتره به کار گرفته می شود). همچنین شما می توانید با استفاده از این اپلیکیشن، تنها بخش هایی از تصویر را که مورد نیاز است، ویرایش کنید. این در حالی است که در بسیاری از اپلیکیشن های ویرایش تصویر، تنها امکان ویرایش کردن تمام تصویر وجود دارد.

در این اپلیکیشن فیلترهایی وجود دارد که استفاده از آن ها اجتناب ناپذیر است. همچنین افکت های هنری زیبا، قاب های مختلف برای تصویر و موارد دیگر نیز در این اپلیکیشن گنجانده شده است.

اپلیکیشن Enlight: یک رقیب برای اپلیکیشن snapseed (قیمت: ۳٫۹۹ دلار)

کاربران گوشی های آیفون به خوبی از اپلیکیشن Enlight استقبال کرده اند؛ زیرا این اپلیکیشن از رابط کاربری بسیار خوبی برخوردار است و کاربران می توانند در فضای کم صفحه نمایش گوشی، به خوبی از آن استفاده کنند. از تنظیمات ساده برای ویرایشگری عکس (مانند برش عکس، تغییر اندازه آن و تغییر موقعیت بخشی از عکس) گرفته تا تنظیمات پیشرفته ویرایش تصویر (مانند تنظیماتی برای تنظیم رنگ و کنتراست، ماسک های مختلف، افزودن لایه های بیشتر به عکس برای افزایش میزان نوردهی، تنظیمات بسیار قوی برای تبدیل تصاویر به تصاویر سیاه و سفید، افکت های آنالوگ، فیلترهای دوگانه ، افکت های برای تار کردن بخشی از عکس و تغییر دادن فوکوس عکس و سایر موارد)، همگی در این اپلیکیشن گنجانده شده اند. این اپلیکیشن می تواند جایگزین خوبی برای اپلیکیشن snapspeed باشد.

اپلیکیشن Pollar Photo Editor: (قیمت: رایگان و برای نسخه حرفه ای ۴٫۹۹ دلار)

این اپلیکیشن، اپلیکیشن بسیار خوبی برای ویرایش تصاویر است و این امکان را به کاربران می دهد تا تصاویر خود را به روش های مختلفی ویرایش کنند. ممکن است در ابتدا رابط کاربری این نرم افزار کمی به هم ریخته به نظر برسد، اما وقتی با ویژگی های متنوع این نرم افزار آشنا می شوید، این عیب نرم افزار را به طور کلی فراموش می کنید. این نرم افزار رایگان است؛ اما در صورتی که کاربری قصد داشته باشد، فیلترهای سفارشی برای خود ایجاد کند و یا بخواهد فقط بخش هایی از تصاویر مورد نظر خود را ویرایش کند، باید ۵ دلار پرداخت کند.

منتظر بخش بعدی مطلب باشید.