نباید برای فردیس تصمیم احساسی گرفته شوداستقلال مدیریت شهری فردیس به مردم آسیب می‌زند

گردآوری پورتال رهتا :

علی ترکاشوند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: موضوع استقلال مدیریت شهری در فردیس طی ماه اخیر در محافل عمومی و خصوصی مطرح بوده و مردم نیز به طور کامل از کم و کیف آن مطلع هستند.

وی افزود: مدیریت شهری در کرج با استقلال شورا و شهرداری در فردیس مخالف بوده و دلایل این مخالفت را به صورت مستند و مستدل به مراجع قانونی از جمله وزارت کشور اعلام کرده‌ایم و اگر در این حوزه پای‌فشاری می‌کنیم، برای منافع مردم است.

شهردار کلانشهر کرج گفت: ممکن است ما در دوره‌ای از زمان برای موضوعی به صورت احساسی تصمیم گرفته و اجازه ندهیم که نظارت کارشناسان و افراد خبره و صاحب‌نظر اعمال شود.

ترکاشوند ادامه داد: به طور قطع این تصمیم‌های احساسی بیش از همه به مردم آسیب می‌زند و انتظار ما از مدیریت ارشد استان البرز و کشور این است که اجازه ندهند در مورد فردیس شاهد یک تصمیم احساسی دیگر باشیم.

وی تصریح کرد: طی یک سال اخیر مناطقی از جمله کمال‌شهر و محمدشهر و شهرهایی که دارای سابقه و قدمت بیشتری نسبت به فردیس  هستند، درخواست کرده‌اند تا از نظر مدیریت شهری به کلانشهر کرج ملحق شوند.

شهردار کرج گفت: علت این است که شرایط و ظرفیت‌های این شهرها محدود است و نمی‌توانند اعتبارات کافی برای اجرای پروژه‌های عمرانی را تامین کنند و این در حالی است که ما در کرج ابرپروژه‌هایی چون زیرگذر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را با اعتبارات چند هزار میلیارد تومانی اجرا کرده‌ایم.

وی بیان داشت: در چنین شرایطی فردیس خواستار استقلال از کرج است و این درخواست ابهاماتی را ایجاد می‌کند و پرسش‌هایی را در میان مردم، برخی از مسؤولان و رسانه‌ها مطرح می‌سازد.

شهردار کرج در ادامه با اشاره به دلایل مخالفت مدیریت شهری برای جدایی فردیس از کرج در حوزه مدیریت شهری گفت: فردیس از نظر وسعت شهری محدود و حریم آن به طور کامل مشخص نشده است.

ترکاشوند اظهار داشت: به همین دلیل زمین خالی زیادی در این شهرستان وجود ندارد و از نظر ساخت‌وسازها و بلندمرتبه سازی نیز به طور کامل اشباح شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه شهرداری‌ها جزو سازمان‌های درآمد – هزینه هستند، معلوم نیست که در صورت استقلال فردیس و عدم استفاده از اعتبارات شهرستان کرج، چگونه می‌خواهند بودجه لازم برای پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی و حتی امور جاری را فراهم کنند.

شهردار کرج در پایان اظهار داشت: اگر امروز با استقلال مدیریت شهری فردیس مخالفت می‌کنیم، برای تامین منافع مردم و جلوگیری از تصمیم‌های اجرایی است و به زودی دلایلی مخالفت‌ها برای همگان آشکار می‌شود.

انتهای پیام/2302/صا

∎​