گردآوری پورتال رهتا : به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان گیلان گفت: کارشناسان تیم رصد این پلیس، پروفایلی را در شبکه های اجتماعی موبایلی با بیش از 700 نفر عضو شناسایی کردند که گرداننده آن با جعل عنوان مامور یک نهاد دولتی، در فضای مجازی فعالیت می کرد.
سرهنگ ایرج محمدخانی افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی، مدیر پروفایل جعلی شبکه های اجتماعی موبایلی که مردی 25 ساله اهل و ساکن رشت بود، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.
وی ادامه داد: متهم با توجه به شواهد و قرائن موجود به بزه انتسابی خود و اینکه از حدود چهار ماه پیش به انگیزه جلب اعتماد کاربران عنوان مامور نیروی انتظامی را در شبکه های اجتماعی موبایلی جعل کرده، اعتراف کرد که برای سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت شد.

** سرقت اینترنتی 35 میلیون ریالی از باجناق
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه نیز از دستگیری فردی خبر داد که با سوءاستفاده از اعتماد باجناق خود مبلغ 35 میلیون ریال را به سرقت برده است.
سرهنگ علی شفیعی گفت: با شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه مبلغ 35 میلیون ریال بصورت غیرمجاز و اینترنتی ازحساب بانکی اش برداشت شده، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: با انجام تحقیقات و اخذ استعلامات از حساب شاکی و استعلام های تخصصی، متهم که باجناق شاکی بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شد.

** دستگیری گردانندگان یک سایت با محتوای فروش کالای قاچاق
رییس پلیس فتا شرق استان تهران از دستگیری گردانندگان یک سایت با محتوای فروش کالای قاچاق ممنوعه خبر داد.
سرهنگ سامان محمدی گفت: ماموران پلیس فتا شهرستان پاکدشت در پی رصد و پایش فضای مجازی، وب سایتی را با محتوای فروش کالای قاچاق ممنوعه و داروهای غیر مجازشناسایی کردند که پیگیری های لازم در خصوص شناسایی عوامل راه اندازی این سایت صورت گرفت.
وی افزود: پس از جمع آوری مستندات لازم و کسب دستور قضایی یکی از گردانندگان این وب سایت اهل و ساکن تهران رد یابی و طی شگردهای خاص پلیسی وی دستگیر شد.
این مقام انتظامی گفت: متهم به خرید و فروش اجناس ممنوعه و انواع داروهای غیر مجاز در پوشش شرکت حمل و نقل(پیک موتوری) اعتراف کرد و تیم عملیاتی این پلیس با اخذ نیابت قضایی برای دستگیری سایر اعضای باند به تهران بزرگ اعزام شدند.

** خرید کارت شارژ با پول های سرقتی
فردی که از حساب بانکی یکی از شهروندان به صورت اینترنتی سرقت کرده و با پول های سرقتی اقدام به خرید کارت شارژ می کرد توسط کارشناسان پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

** انتقام از همسر سابق با انتشار تصاویر شخصی
پلیس فتا خراسان رضوی، فرد کینه جو را که با انتشار تصاویر خصوصی همسر سابقش درصدد انتقام جویی بود شناسایی و دستگیر کرد.
رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: با دریافت مرجوعه قضایی توسط خانمی جوان مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی اش در شبکه های اجتماعی تحت موبایل، موضوع در دستور کار تیمی از ماموران پلیس فتا قرار گرفت.
سرهنگ سیدمحسن عرفانی افزود: کارشناسان پلیس فتا با یک سری تحقیقات در فضای سایبر عامل انتشار تصاویر خصوصی این زن جوان که همسر سابقش بوده را شناسایی و به پلیس فتا احضار کردند.
عرفانی گفت: متهم در بازجویی های به عمل آمده در مواجهه با ادله دیجتالی لب به اعتراف گشود و انگیزه خود را انتقام از همسر سابقش عنوان کرد.
اجتمام(1) ** 9105 ** 1071