گردآوری پورتال رهتا :

در کارگروه مدل تحول در آموزش بر مبنای سند تحول بنیادین، عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش آموزش کشور، از لزوم توجه به بحث ارزشیابی و تعاریف آن در سند تحول بنیادین سخن گفت.

به گزارش سرویس «آموزش وپرورش» ایسنا، عبدالرسول عمادی در سی و دومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش وپرورش سراسر کشور که در سالن همایشهای بین المللی برج میلاد برگزار می‌شود، صحبتهای خود را با نقدی بر سند تحول آغاز کرد و گفت: مشکل ما این است که با حاشیه نویسی بر سند تحول بنیادین، سند دیگری می نویسیم.

وی ادامه داد : باید هر چه سریع‌تر وارد عملیاتی شدن محتوای سند شویم.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: در بحث از نظام تعلیم و تربیت، تاکنون به مبحث ارزشیابی توجهی نداشتیم. پنجاه سال است که از دانش آموز امتحان می‌گیریم و این تنها شیوه ارزشیابی از دانش آموزان است به همین منظور، ما باید بحث ارزشیای را در سند تحول پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: در راهکار 19 سند بحث ارزشیابی و پیشرفت تحصیلی را داریم که سه نوع ارزشیابی در آن معرفی شده است؛ ارزشیابی نتیجه محور، ارزشیابی فرایند محور و ارزشیابی تلفیقی.

عمادی در پایان از مطالعه‌ای خبر داد که شورای عالی آموزش و پرورش برای ارائه تعریف دقیقی از انواع ارزشیابی در حال انجام آن است.

انتهای پیام