آپدیت FIRMWARE کنترلر XBOX ONE بدون استفاده از XBOX

گردآوری پورتال رهتا :

اگر شما از کاربرانی هستید که از کنترلر xbox One بر روی کامپیوترهای شخصی استفاده می کنید باید بدانید که نمی توانید به صورت اتوماتیک firmware کنترلر Xbox One را آپدیت کنید. پس با ما همراه باشید اگر می خواهید این برنامه را در کامپیوتر شخصی خود آپدیت کنید.

/#– شاید در جریان باشید که مایکروسافت دائما آپدیت های firmware جدیدی را برای کنترلر Xbox One روانه بازار می کند. این آپدیت ها باگ هایی را بر طرف می کنند. اما برای شما که کاربر کامپیوتر هستید کاربردی ندارد.

چگونگی آپدیت firmware کنترلر Xbox One در ویندوز ۱۰

اگر از کاربران ویندوز ۱۰ هستید برای آپدیت کار سختی را در پیش رو ندارید.  برای این کار کافی است مراحل زیر را طی کنید:

– در مرحله اول Store app را که داخل ویندوز ۱۰ قرار دارد را باز کنید. سپس عبارت Xbox Accessories را جستجو نمایید و برنامه Xbox Accessories مایکروسافت را نصب کنید. البته این برنامه با برنامه داخلی ویندوز “Xbox”  نامیده می شود متفاوت است.

روش آپدیت firmware کنترلر Xbox One در ویندوز

– در مرحله بعد کنترلر Xbox One را به کامپیوتر وصل کرده و کنترلر را روشن کنید.

– اگر از کنترلر جدید Xbox One که بعد از تاریخ  June 2015 عرضه شده است استفاده می کنید می توانید کنترلر خود را از طریق آداپتور wireless به صورت بی سیم و یا آن را از طریق کابل USb وصل نمایید .این کنترلر دارای جک ۳٫۵ میلی متری صدا یا جک هدفون بر روی آن است.

– اما در صورتی که کنترلر Xbox One را مورد استفاده قرار داده اید که فاقد جک ۳٫۵ میلیمتری صدا است لازم است که آن را از طریق کابل USb به سیستم وصل کنید. اگر این کار را انجام ندهید ویندوز توانایی آپدیت firmware کنترلر شما را به صورت وایرلس ندارد.

 توجه داشته باشید که حتی اگر شما از جدید ترین نسخه کنترلر Xbox One که از بلوتوث برخوردار است و بر روی کنسول  Xbox One S عرضه می شود  استفاده می کنید نمی توانید  firmware آن را از طریق اتصال بلوتوث آپدیت کنید. در این زمان تنها راه حل شما استفاده از کابل USB و یا آداپتور وایرلس برای آپدیت است.

در صورت استفاده بدون سیم از کنترلر مطمئن شوید با فشردن طولانی مدت دکمه Xbox بر روی کنترلر آن را روشن کرده اید.

بعد از اتصال کنترلر به کامپیوتر اگر آپدیت firmware کنترلر در دسترس باشد شما گزینه  Update required را می بینید. برای آپدیت firmware روی گزینه /# کنید.

روش آپدیت firmware کنترلر Xbox One در ویندوز

 اما اگر آپدیت firmware در دسترستان نباشد فقط صفحه ای با گزینه های Configure و Device info برایتان به نمایش در می آید. به این ترتیب firmware کنترلر شما در حال حاضر از جدیدترین نسخه استفاده می کند.

روش آپدیت firmware کنترلر Xbox One در ویندوز

عدم آپدیت Firmware کنترلر Xbox One  از طریق ویندوز ۷ و یا ۸ 

اگر ویندوز ۷ و یا ۸ روی سیستم خود دارید باید بدانید که برنامه  Xbox Accessories فقط در ویندوز ۱۰ موجود است و مایکروسافت هیچ راهی را برای آپدیت کردن کنترلر Xbox One از طریق ویندوز ۷ و ۸ ارائه نداده است.

برای آپدیت Firmware کنترلر Xbox One شما باید کنترلر خود را یا به کامپیوتر ویندوز ۱۰ و یا کنسول Xbox One وصل کنید.

با استفاده از کنسول فقط کافی است کنترلر را از طریق کابل Usb وصل کنید.  Firmware به صورت اتوماتیک آپدیت می شود.

اگر با وجود اتصال به اینترنت این اتفاق رخ نداد به مسیر All Settings > Kinect & Devices > Devices & Accessories بروید و گزینه controller را انتخاب کنید.

 در صورت عرضه آپدیت گزینه Update را انتخاب کنید. اگر آپدیتی در دسترس نباشد شما پیغام No Update Available برایتان به نمایش در می آید.

روش آپدیت firmware کنترلر Xbox One در ویندوز