دیمه ور: عشایر بزرگترین ظرفیت برای حفظ هویت ملی هستند

گردآوری پورتال رهتا :

محمد دیمه ور در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، اظهار کرد: عشایر همواره پشتیبان نظام انقلاب اسلامی بوده و هستند و خوشحالیم که امروز هم باتوجه به برنامه ریزی های انجام شده شاهد رشد و توسعه آموزش و پرورش عشایر در ابعاد مختلف هستیم.

 

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد : دانش آموزان عشایر بزرگترین ظرفیتی هستند که ما برای حفظ هویت ملی در اختیار داریم و حضور پررنگ آن‌ها در برنامه هایی از این دست نشان می دهد باید مدیریت تعلیم و تربیت نگاه ویژه ای به این بخش داشته باشد و برهمین اساس هم با تدوین قانون آموزش و پرورش عشایر در سال ۱۳۹۳ تلاش کردیم اهدافی که در این بخش داریم را محقق سازیم.

 

دیمه ور تاکید کرد : برای سال آینده هم تلاش می کنیم دانش آموزان کنکوری مدارس عشایر با شرایط بهتری ادامه تحصیل دهند و بتوانند به شکل مطلوب تری با سایر دانش آموزان رقابت کنند.

 

وی در پایان افزود : امروز باوجود تنوع محتوا در فضاهای مجازی باید اذعان کنیم نگرانی هایی برای حفظ هویت ملی و دینی داریم که دانش آموزان عشایر می توانند در راستای این موضوع به ما کمک کنند تا ذهن نوجوانان و جوانان ما از داشته ها و ذخیره های دینی و ملی خود غافل نشود.

∎​