فوجی فیلم تولید فیلم‌های عکاسی را محدود می‌کند

گردآوری پورتال رهتا :

چند سالی است که دوربین های دیجیتال جای دوربین های قدیمی را گرفته اند و دیگر کسی پیدا نمی شود که برای دوربین عکاسی اش فیلم بخرد. با این حال، درست مانند صفحه های گرامافون، این فیلم ها هم مشتریان خاص خود را دارند و برخی عکاسان حرفه ای هنوز پیدا می شوند که ترجیح می دهند عکس های خود را به روش قدیمی ثبت و ظاهر کنند.

فوجی فیلم تولید فیلم‌های عکاسی را محدود می‌کند

در همین راستا، خبری منتشر شده که می تواند برای علاقمندان به فیلم های عکاسی شرکت فوجی فیلم ناراحت کننده باشد. این شرکت اعلام کرده که قصد دارد تولید این فیلم ها را متوقف کند. البته، ذکر این نکته ضروری است که فوجی فیلم تولید این محصول را به طور کامل متوقف نمی کند، بلکه فقط عرضه این محصول در بسته های چندتایی را به پایان می رساند.

این بدان معنا است که اگر قصد دارید همچنان از این فیلم ها استفاده کنید، باید آنها را به صورت تکی بخرید که قطعا هزینه بیشتری روی دست شما خواهد گذاشت. اما آیا این مساله مهمی است؟

براساس گزارشی که توسط نشریه Camera Hunter در ژاپن منتشر شده، پیامدهای این تصمیم فوجی فیلم از آنچه به نظر می رسد بیشتر است، چرا که کاربران این فیلم ها بدون آنکه متوجه شوند، با افزایش قیمت ضمنی ایی محصول روبرو می شوند.

افزایش قیمت هر محصول باعث کاهش تمایل مشتریان به خرید آن می شود و در پی آن، فروش آن محصول دچار رکود می شود. این چرخه کاهش فروش و افزایش قیمت برای جبران ضررها آنقدر ادامه پیدا می کند تا اینکه شرکت تولیدکننده محصول ترجیح می دهد تولید آن کالا را به طور کامل متوقف کند.

البته هنوز نمی توان با قطعیت گفت که فوجی فیلم هم چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است یا نه، ولی به هر صورت، اگر شما هم دوست دارید با چنین فیلم هایی عکاسی کنید، شاید این روزها بهترین زمان برای خرید آنها باشد.

منبع: تک شات

∎​