پنل جلویی اسمبل شده آیفون 7 نشان از وجود دکمه Home لمسی دارد

گردآوری پورتال رهتا :

چند روز پیش، تصاویر منتسب به پنل صفحه نمایش آیفون 7 و آیفون 7 پلاس اپل در فضای مجازی منتشر شده بود. این تصاویر همراه با اطلاعات مربوط به وضوح نمایشگر هر دو نسخه‌ی آیفون فاش شده بود. طبق شایعات، آیفون ۷ با نمایشگر ۴.۷ اینچی و رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ عرضه خواهد شد. آیفون ۷ پلاس هم دارای صفحه نمایش ۵.۵ اینچی با رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ خواهد بود. همان‌طور که اطلاع دارید، آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس اپل به ترتیب دارای رزولوشن ۱۳۳۴×۷۵۰ و ۱۹۲۰×۱۰۸۰ هستند. بنابراین تغییرات احتمالی وضوح نمایشگر، خیز بزرگی برای آیفون محسوب می‌شود.

امروز تصاویر جدیدی از پنل جلویی اسمبل شده‌ی کامل آیفون ۷ اپل در فضای مجازی فاش شده است. این تصویر نشان از وجود تفاوت در بخش مربوط به قطعات الکترونیکی دکمه‌ی هوم دارد که مهر تاییدی بر شایعه‌ی جایگزینی دکمه‌ی فیزیکی با دکمه‌ی لمسی خازنی است. خاصیت الکترومغناطیسی موجود در این دکمه‌ی لمسی جدید، حس بازخورد مشابه با فشردن دکمه‌ی فیزیکی هوم را به کاربران القا خواهد کرد. اگرچه استفاده از این قابلیت بعید به نظر می‌رسد اما شرکت اپل هم‌اکنون از این فناوری در پد لمسی (touchpad) رایانه‌ی مک‌بوک خود استفاده می‌کند.

پنل اسمبل شده آیفون 7

با این حال، با توجه به تصاویر مربوط به آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس طلایی و مشکی رنگ اپل که امروز منتشر شدند، استفاده از دکمه‌ی خانگی فیزیکی دور از انتظار نخواهد بود. اما همان‌طور که در آن مقاله هم اشاره کردیم، نمی‌توان از صحت ۱۰۰ درصدی این تصاویر مطمئن بود. شاید با انتشار ویدیوها و تصاویر جدیدی که ممکن است در هفته‌های آینده و قبل از مراسم رونمایی رسمی فاش شود، بتوان به طور قطعی در مورد دکمه‌ی خانگی نسل بعدی آیفون اظهار نظر کرد. اما فعلا خبرها و شایعات منتشر شده ضد و نقیض بوده و فقط باید منتظر مراسم رونمایی رسمی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس اپل بمانیم.

پنل اسمبل شده آیفون 7

آیا دکمه‌ی خانگی (Home) نسل بعدی آیفون، لمسی خواهد بود؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

∎​