پزشکان خدا را شاکر باشند که واسط بین خدا و خلق خدا هستند

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در آیین فارغ التحصیلی دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از دانشجویان به عنوان بهترین سرمایه‌های کشور یاد کرد و گفت: زندگی مراحل مختلفی دارد درست است که امروز فارغ التحصیل می‌شوید اما در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف علوم پزشکی، به مطالعه، آموختن و کسب مهارت نیاز دارید.

وزیر بهداشت با بیان اینکه خدا را شاکریم که رابطی بین او و سلامتی مردم هستیم، افزود: رابط بودن بین خدا و سلامتی مردم، وظیفه ما در خدمت کردن به مردم را سنگین تر می‌کند و خدمت هم باید با اخلاص باشد تا بقیه مواهب  به همراه بیاورد البته فراوانی ثروت و شهرت مذموم است و سرابی بیش نیست بنابراین خدمت کردن باعث آسایش و آرامش روح می شود.

 هاشمی ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت امام هشتم، به ذکر حدیثی از امام رضا(ع) پرداخت و گفت: ایشان ضمن تقدیر از افرادی که دین خدا را احیا می کنند، می فرمایند« افرادی فضیلت دارند که بعد از انجام واجبات، دل مردم را شاد کنند» و امروز هر فردی که باعث شادی دل مردم و امید بخشیدن به آنها شود و در پی حل مشکلات مردم باشد در همین راه حرکت کرده و برعکس، افرادی که به دنبال  مایوس کردن مردم و القای این سخن باشند که هیچ تغییری در کشور ایجاد نشده است؛ حتی اگر در لباس خادمی مردم هم باشند، بر خلاف این مسیر حرکت کرده‌اند.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم انتخاب الگو در زندگی افراد، خاطرنشان ‌کرد: در زندگی باید به بزرگانی همچون دکتر فاضل تاسی کنید زیرا دارای سواد، مهارت، حس انساندوستی هستند و از حقوق مردم نیز دفاع می کنند.

هاشمی بیان کرد: امام رضا(ع) در جای دیگری می‌فرمایند که در رازداری به خدا تاسی کنید اما امروز در جمهوری اسلامی شاهدیم که برخی افراد به جای رازداری و پوشاندن خطاها که صفت خدا و دین خدا است، بدون اثبات جرمی در فضای مجازی و و اقعی در پی آبروریزی افراد هستند بنابراین رازداری مردم اهمیت بسیار ویژه‌ای به ویژه در گروه پزشکی دارد.

 هاشمی در ادامه خاطرنشان کرد: امام رضا(ع) همچنین اعتقاد دارند که باید مدارا و مروت را از پیامبر اکرم(ص) آموخت زیرا این بزرگوار در برابر مخالفت‌ها و رفتارهای زشتی که بر علیه شان شد، مسیر مدارا و گذشت را در پیش گرفتند و همین هم دلیل گسترش اسلام در سراسر جهان شد.

وزیر بهداشت در پایان با اشاره به فراز و فرودهای فراوان در زندگی افراد، خطاب به دانشجویان گفت: از امروز باید در کنار خدمت به مردم به فکر تشکیل خانواده، اشتغال و امرار معاش باشید اما تنها راهی که هیچ گاه از آن پشیمان نخواهید شد، اعتماد و توکل به خدا است بنابراین باید در تمام لحظات زندگی به ویژه در دوران ناامیدی، به کمک خداوند اعتقاد داشته باشید.

∎​