گردآوری پورتال رهتا :

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان از کشف 167 قطعه سنجاب بومی جنگل‌های بانه خبر داد.

قربانعلی محمد پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این خصوص افزود: این سنجاب‌ها از جنگل‌های بلوط شهرستان بانه در استان کردستان زنده گیری شده‌اند و با توجه به این که هنوز دستی نشده بودن بلافاصله توسط مأمورین یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان به استان کردستان و زیستگاه اصلی خود در در بانه منتقل شدند.

وی در رابطه با کشف این محموله عنوان کرد: سه فرد متخلف که قصد انتقال 167 قطعه سنجاب ایرانی زنده گیری شده از شهرستان بانه به شهر تهران با یک دستگاه خودروی سواری را داشتند با هوشیاری مامورین نیروی انتظامی شهرستان خدابنده استان زنجان دستگیر و تحویل یگان حفاظت محیط زیست شهرستان خدابنده شده و بلافاصله با انجام هماهنگی‌های لازم به استان کردستان برای رها سازی منتقل شدند.

محمد پور با بیان اینکه متخلفان دستگیر شده، کرد و از افراد غیربومی هستند اظهار کرد: پرونده متخلفان به مراجع قضایی تحویل داده شده است و پیگیریهای لازم جهت برخورد قاطع با آنها در حال انجام است. پیش‌بینی می‌شود جرایم نقدی و محکومیت حبس در انتظار این سه فرد متخلف باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان در ادامه تصریح کرد: متأسفانه عده‌ای تنها به دلیل منفعت شخصی و کسب سود اقدام به زنده گیری و شکار حیواناتی می‌کنند که در معرض تهدید هستند، از آنها می خواهیم هشدارهای ما را جدی گرفته و دست از آسیب به گونه‌های حیات وحش بردارند چرا که در صورت مشاهده تخلف، این اداره کل مطابق قانون با متخلفان برخورد خواهد کرد.

وی در پایان از مردم خواست در صورت مشاهده تخلف مراتب را به نزدیکترین واحد محیط زیست استان اطلاع داده و یا با شماره تلفن‌های 33554001 و 09392888657 تماس برقرار کنند تا در زمینه جلوگیری و کشف تخلفات اقدام لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام