گردآوری پورتال رهتا :

انجمن ریاضی‌دانان جوان که از 14 سال پیش تاکنون، واسطه برگزاری آزمون ریاضی دانشگاه واترلوی کانادا به عنوان یکی از برجسته‌ترین آزمون‌های ریاضی دنیا بوده است، جمعه، 28 فروردین ماه امسال پانزدهمین دوره این آزمون را برگزار می‌کند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این آزمون که به صورت همزمان و در یک روز در 35 کشور دنیا از جمله ژاپن، چین، روسیه، آمریکا، سوئد، کانادا و... برگزار می‌شود، در دو ساعت 9 تا 11 و 11 تا 13 در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و در گرید 10 و 12، مخصوص دانش آموزان دبیرستانی برپا می‌شود.

مهندس حسین طایفه، مدیر ارتباطات انجمن ریاضی‌دانان جوان درباره این آزمون گفت: آزمون واترلو در کشورهای دیگر به صورت آنلاین برگزار می‌شود، ولی ما به دلایل مختلف ترجیح داده‌ایم بسته آزمون را دریافت و آن را به فارسی ترجمه کنیم و بعد به صورت کاغذی از دانش‌آموزان‌مان در ایران امتحان بگیریم.

وی افزود: به علاوه امسال، همایشی برای والدین در نظر گرفته‌ایم تا از برگزیدگان و مدال‌آوران آزمون سال 2014 تقدیر و جوایزی به آنها اهدا شود و همچنین آنها را بیشتر و بهتر با آموزش مجازی ریاضیات، ال ام اس و طراحی آموزش نوین، آزمون‌های ریاضی بین‌المللی، المپیادهای ریاضی و تازه‌ترین کتاب‌های نشر نخبگان جوان آشنا کنیم.

بر اساس این گزارش، در آزمون روز جمعه، هزار دانش‌آموز دبیرستانی شرکت کرده‌اند و پس از ارسال پاسخ نامه‌ها برای دانشگاه واترلوی کانادا، شرکت‌کنندگان در آزمون واترلو، گواهی شرکت در این آزمون و برندگان نهایی، مدال طلا و نقره دریافت می‌کنند.

انتهای پیام