طرح جامع پدافند غیرعامل در استان زنجان اجرا می‎شودضرورت اجرای پدافند غیرعامل در تمام پروژه‎های شهری

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سردار حسین آل‎اسحاق در سخنرانی پیش از خطبه‎های نماز جمعه این هفته شهر زنجان اظهار داشت: افتخارات ملت ایرانی همیشگی بوده و هر روز که از عمر انقلاب اسلامی می‎گذرد، نظام اسلامی قدرتمندتر و آماده‎تر است.

وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل دفاع یک مسأله ذاتی، غریزی، فطری و عقلی است، افزود: خداوند همه اعضا و جوارح را حفظ کرده و مصونیتی را به اعضا و جوارح انسان داده است.

معاون هماهنگ‎کننده پدافند غیرعامل جمهوری اسلامی ایران دفاع غیرعامل مسأله قلبی و شرعی بوده و اگر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در دفاع مقدس رزمندگان اسلام به ویژه رزمندگان استان زنجان در قالب تیپی از لشکر علی‎ابن‎ابیطالب در برابر همه زورگویی‎های استکبار به دلیل احساس تکلیف ایستادند برای دفاع از کیان نظام اسلامی بود.

آل‎اسحاق با بیان اینکه همه اقشار در این جبهه‎ها حضور داشتند و سن و سال معنی نداشت، تصریح کرد: اگر کسی می‎خواهد از خود دفاع کند باید به این نوع پدافند مجهز باشد.

وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل از دوران پیامبر گرامی اسلام نیز وجود داشته است، افزود: وقتی پیامبر به کوه پناهنده شد خداوند متعال با پدافند غیرعامل موجب مصونیت پیامبر گرامی اسلام شد.

معاون هماهنگ‎کننده پدافند غیرعامل جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در تاریخ جنگ‎های پیامبر گرامی اسلام نیز استفاده از پدافند غیرعامل دیده می‎شود چنانکه در غزوه‎های خندق و احد هم از این دستورالعمل استفاده شد.

آل‎اسحاق با بیان اینکه از سال 82 با تدبیر مقام معظم رهبری پدافند غیرعامل شکل گرفت، افزود: در دیدار مسؤولان با مقام معظم رهبری در سال 91، ایشان فرمودند: "پدافند غیرعامل مثل مصونیت‎سازی درون بدن انسان است، اگر دشمن تهاجمی بکند و زحمتی بکشد اثری نمی‎کند".

وی افزود: با توجه به اینکه مردم ایران اسلامی دفاع جانانه‎ای را در تاریخ هشت سال دوران دفاع مقدس به ثبت رسانده‎اند دشمن چاره‎ای ندارد تا اقدامات و تلاش‎های خود را به گونه دیگری رقم بزند.

معاون هماهنگ‎کننده پدافند غیرعامل جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تهدیدات سایبری دشمن از جنس پدافند غیرعامل است که امروز دشمن به خوبی از آن استفاده می‎کند، ادامه داد: مصون‎سازی جامعه تنها وابسته به دستگاه‎های اجرایی نیست بلکه باید مواظبت هوشمندانه‎ای در این زمینه صورت گیرد.

آل‎اسحاق با اشاره به خدمات حوزه بهداشت و درمان، گفت: باید سلامت محصولات، مواد و داروهایی که در اختیار مردم قرار می‎گیرد، توسط مسؤولان مراقبت شود.

وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل باید در تمام پروژه‎های شهری در نظر گرفته شود تا در مواقع اضطرار بتوان مردم را نجات داد، افزود: دو منظوره و چند منظوره‎سازی یکی از برنامه‎های پدافند غیرعامل است که دستگاه‎ها باید در اجرای پروژه‎ها به این موضوع توجه کنند.

معاون هماهنگ‎کننده پدافند غیرعامل جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مراسم بزرگداشت هشتم محرم در زنجان با اقتدار، وحدت و انسجام برگزار می‎شود که الگویی برای کشور شده است، افزود: خیلی از مردم جهان با دیدن این صحنه‎ها به قدرت نظام اسلامی پی می‎برند که این قدرت برگرفته از قیام اباعبدالله الحسین (ع) است.

آل‎اسحاق یادآور شد: دستگاه‎های اجرایی در حوزه نان، آب، سوخت، سیستم ارتباطاتی باید مقید به اجرای پدافند غیرعامل باشند چرا که امنیت و سلامت در هر شرایطی لازم است.

وی ادامه داد: طرح جامع پدافند غیرعامل در استان زنجان اجرا می‎شود که با کامل‌تر شدن این طرح، آثار و پیامدهای آن به خوبی روشن می‎شود و مردم از خدمات آن استفاده می‎کنند.

انتهای پیام/73003/ک40/

∎​