رکورددار پرش با اسب ایران: اسب‌های ایرانی نمی‌توانند بیشتر از 1.35 بپرند

گردآوری پورتال رهتا :

مجید شریفی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: خوشحالم که بعد از حدود 40 سال توانستم رکورد جدید دو متر و هفت سانتی‌متر را به ثبت برسانم.این رکورد حواشی زیادی هم در پی داشت که دلیلش را فقط نمی‌توان فدراسیون عنوان کرد بلکه مسئول چیدن موانع و طراح موانع باید پاسخگو باشد.

وی در مورد این که چرا رکورد دو متر و 10 سانتی‌متری که پریده بود کاهش پیدا کرد؟ افزود:سه نفر برای رکورد 2 متر و 10 سانتی متر اعلام آمادگی کردند که قبل از من آقایان پورحیدری و حبیبی نتوانستند از روی مانع عبور کنند و بعد از آنها من از روی مانع عبور کردم. بعد از این ماجرا برخی اعتراض کردند که این مانع 2 متر و 10 سانتی متر نبود و با نظر سرداور و مسئولان برگزاری مسابقات این مانع دوباره متراژ شد.

رکورددار پرش با اسب ایران با تاکید بر اینکه مسئول به وجودآمدن این اشتباه نماینده چیدن موانع بود، گفت: مسئول چیدن و متراژ موانع موظف است قبل از پریدن نفرات، موانع را کاملا دقیق متر کرده و ثبت کند اما گویا در این مورد این اتفاق نیفتاده بود و مسئولان متراژ، یک پایه کوچک که زیر مانع بود را اندازه نمی‌گرفتند.

وی افزود: به هر حال این موضوعاتی است که ما و مسئولان فدراسیون باید با کمک هم آنها را رفع کرده و آرام آرام پیش رویم و به روز شویم. همانطور که ما یاد می‌گیریم مسئولان فدراسیون هم یاد می گیرند و به روز می شوند. این حواشی هم که بوجود آمد مشکل خاصی نبود و حل شد!

شریفی با تاکید براینکه بزودی رکورد جدیدی را ثبت خواهد کرد، گفت: رکورد اکنون دو متر و هفت سانتی‌متر است که من در تمرینات رکورد دو متر و 12 سانتی متر را ثبت کرده بودم. تمام تلاشم این است در کمترین زمان ممکن این رکورد را عوض کنم و رکورد 2 متر و 15 سانتی متر را مدنظر دارم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اسب هایی که توانسته با آن این رکوردها را ثبت کند از نژادهای ایرانی هستند، گفت: اسب‌های ایرانی تا حدود 1.35 سانتی‌متر خوب هستند، اما بالاتر از این متراژ توانایی پرش را ندارند و اگر هم کسی بگوید که با اسبهای ایرانی می تواند این رکورد را ثبت کند درست نگفته است. با هر دو اسبی که توانستم این رکورد را بزنم از نژادهای اروپایی هستند.

انتهای پیام


 

∎​