توئیتر برای سودآوری می‌جنگد

گردآوری پورتال رهتا :

در حالی که پنج میلیون کاربر جدید به توئیتر پیوستند، این شرکت با درآمد 594.5 میلیون دلاری در سه ماهه اول سال 2016، هنوز هم برای دستیابی به سود می‌جنگد.

به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، طی سه ماهه اول سال 2016، پنج میلیون کاربر فعال ماهیانه به توئیتر اضافه شدند و این شرکت اکنون 310 میلیون کاربر دارد که نسبت به زمان مشابه سال گذشته یک افزایش محسوب می‌شود. اما با این وجود این شرکت با 79 میلیون دلار ضرر، هنوز هم سودآور نیست.

این شرکت در سه ماهه سال جاری 594.5 میلیون دلار درآمد کسب کرد که مبلغی کمتر از انتظارت بود. در حقیقت سه ماهه گذشته، یعنی سه ماهه چهارم سال 2015، با 710 میلیون، درآمد بیشتری به دست آورده بود.

توئیتر اشاره می‌کند که درآمدش در پایین‌ترین حد انتظارات بوده است. البته این شرکت در طول سه ماهه اول سال 2015، تنها 436 میلیون دلار درآمد کسب کرده و 162 میلیون دلار از دست داده بود.

در حالی که آمار مالی ارقام بدی را نشان می‌دهند، افزایش کاربران فعال ماهیانه توئیتر باید سرمایه‌گذاران توئیتر را کمی خوشحال‌تر کند، زیرا در سه ماهه گذشته تعداد کاربران پایه این شرکت دو میلیون نفر کاهش یافته بود.

جک دورسی - مدیرعامل توئیتر- در زمان ارائه گزارش سه ماهه اشاره کرد که این شرکت به تمرکز بر روی وقایع زنده ادامه خواهد داد. دورسی همچنین اعلام کرد که با تایم‌لاین آپدیت‌شد، توئیت‌ها، ریتوئیت‌ها، پاسخ‌ها و لایک‌ها در توئیتر افزایش داشته است، اما به آمار دقیق این آمار اشاره‌ای نکرد.

توئیتر برای سودآوری می‌جنگد

انتهای پیام