آشنایی با ابرخودرو ۱ میلیون پوندی برابام

گردآوری پورتال رهتا :

برابام ۳ دهه میراث ارزشمند در فرمولاوان دارد و خیلی ها این نام ارزشمند دنیای موتوراسپرت را با فرمولاوان می‌شناسند. برابام سال ۲۰۱۴ و پس از یک دوره غیبت ۲۲ ساله، با هدف ورود به سری رقابت هایی قهرمانی استقامت و ۲۴ ساعته لُمان توسط دیوید برابام، پسر موسس این شرکت احیاء شد و حال، اولین ابرخودرو اگزاتیک خود را با نام BT۲۶ معرفی می‌کند.

برابام BT62 ابرخودرویی مختص پیست است که از یک موتور V8 5.4 لیتری 700 اسب‌بخاری نیرو می گیرد. این خروجی شاید در دنیای امروز ابرخودرو های اگزاتیک، چندان به چشم نیاید، اما ترکیب آن با وزن بسیار کم (972 کیلوگرم) و آیرودینامیک حساب‌شده ای که در سرعت های بالا، ایجاد دانفورسی بالغ بر 1.200 کیلوگرم بر روی بدنه را ممکن می‌سازد، برابام BT62 را به اسلحه ای ویرانگر برای پیست تبدیل می‌کند.

برای یادبود هفتاد سال فعالیت های برابام، تیراژ تولید BT62 به تنها هفتاد دستگاه محدود خواهد بود که از این تعداد، 35 دستگاه اول با رنگ بدنه و طرح‌مایه ای مشابه با برابام های فاتح 35 گرن‌پری در فاصله دهه 1960 تا 1990 میلادی تولید خواهند شد. قیمت در نظر گرفته شده برای هر یک از BT62 های تولیدی نیز 1 میلیون پوند اعلام شده که البته شامل آپشن های قابل سفارش و مالیات های مربوطه نمی‌شود. لازم به ذکر است برابام برای تولید نسخه جاده ای BT62 نیز برنامه دارد.


منبع خبر : عصر ایران