تور گردشگری مزرعه با  برداشت طالبی در ورامین برگزار شد

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری /#، دلاور بزرگ‌نیا اظهار داشت: بسیاری از گردشگران به دنبال کسب تجربه‌هایی هستند که به طور معمول در زندگی شهرنشینی غیرقابل دسترسی است. گردشگری مزرعه به دلیل حس لذت‌بخشی که در تجربه چیدن محصول و همچین آیین‌هایی که در زمان کاشت و برداشت برگزار می‌شود، گردشگران قابل توجه‌ای را به خود اختصاص می‌دهد.

بزرگ‌نیا با اعلام اینکه گردشگری روستایی و مزرعه در استان تهران بسیار مغفول مانده گفت: تنوع بالا در محصولات باغی، کشاورزی و شرایط آب هوایی می‌تواند تهران را به یکی از مقاصد گردشگری مزرعه تبدیل کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران اظهار کرد: بسیاری از محصولات باغی و کشاورزی در سطح استان نظیر طالبی ورامین، سیب، گیلاس و گردوی دماوند و فیروزکوه، توت بخش کن، آلو و گوجه شهریار از نظر کیفیت، طعم و مزه بسیار شهره هستند.

وی گفت: بی‌تردید تجربه چیدن این محصولات، برای گردشگران بسیار خاطره‌انگیز است.

بزرگ‌نیا خاطرنشان کرد: توجه و توسعه گردشگری روستایی و مزرعه، موجب توسعه پایدار و توقف جریان مهاجرت روستا به شهر می‌شود، به همین منظور کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای روستاهای هدف گردشگری که در جذب گردشگری مزرعه ظرفیت خوبی دارند، از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران برگزار خواهد شد.