ویژه‌برنامه‌های شهادت امام جعفر صادق (ع)از رادیو تهران

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری /#، رضا صفری، تهیه‌کننده ویژه‌‌برنامه شهادت امام جعفرصادق (ع) با اشاره به مستند ترکیبی «عطر خدا» گفت: این برنامه کاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران است که دوشنبه از ساعت 16:15 دقیقه پیرامون زندگی امام صادق (ع) روی آنتن می‌رود.

روایت‌های رسیده از امام جعفرصادق (ع) پیرامون عصر غیبت امام زمان (عج)، آشنایی بیشتر با فضائل اخلاقی و ویژگی‌های شخصیتی امام و تفاوت دوران ایشان با سایر ائمه بخش‌هایی از این ویژه‌برنامه است.

علاوه بر این، در برنامه عطر خدا درباره رهنمودهای امام صادق (ع) برای پیروان و شیعیان در دوران غیبت و این که چرا مذهب شیعه به نام مذهب جعفری نام‌گذاری شده است، صحبت می‌شود.

وی افزود: معرفی پیرغلامان اهل بیت(ع) و پخش بخشی از زیارت ائمه بقیع(ع) که در کنار قبرستان بقیع ضبط شده است، از دیگر بخش‌هایی است که با حضور کارشناسان مذهبی برنامه حاج محسن فرهمند و حجت الاسلام والمسلمین قدرتی با هدف پاسداشت روز شهادت و شناخت بیشتر امام صادق (ع) تدارک دیده شده است.

احیای تفکر شیعه

میثم کطائیان تهیه‌کننده ویژه‌‌برنامه «آخرین گل بقیع» گفت: موضوع این برنامه درباره نقش امام صادق(ع) در احیای تفکر شیعه است که از ساعت 9 تا 11 پخش می‌شود.

حجت‌الاسلام بهاری و علی معتمدی کارشناس مذهبی برنامه هستند که درباره شاگردان امام صادق(ع) و تاثیری که شاگردانشان در دوران اجتماعی امام داشته‌اند، صحبت می‌کنند.

کطائیان افزود: ارتباط زنده با حرم مطهر شاه عبدالعظیم‌الحسنی (ع) خواهیم داشت، علاوه بر این مراسم عزاداری و سوگواری شهادت حضرت از میدان امام حسین (ع) پخش می‌شود.

وی یادآور شد: برنامه یکشنبه «چراغ» از ساعت 21 ویژه شب شهادت تدارک دیده شده است، در این شب حجت‌الاسلام احسان زنگنه کارشناس مذهبی به قیام‌های دوران امام و علل حمایت نکردن امام از قیام‌ها می‌پردازد.

علاوه بر این، تحلیل مصداق‌های امروزی احادیث، ارتباط زنده با مشهد مقدس و گزارش از حال و هوای زائران حرم مطهر از دیگر بخش‌های شنیدنی این ویژه‌برنامه است.

«چراغ» دوشنبه هم با حضور کارشناس مذهبی برنامه سید محمد صالحی کوشکی پخش می‌شود که درباره نقش ادبیات در تاریخ با او گفت‌وگو می‌شود.

از دیگر ویژه‌برنامه‌های رادیو تهران می‌توان به «صبح صادق»، «آوای نور»، «عقیق» و «خانه ارغوانی» و ... اشاره کرد.