ویدئوی جنجالی استفاده پلیس از شوکر برای دستگیری یک شهروند +فیلم

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش /#، در ویدیوی کوتاهی که از این حادثه منتشر شده یک پلیس آمریکا در شهر لنکستر با شوکر برقی به سمت فردی نشسته بر زمین، نشانه رفته است. در حالی که به نظر می‌رسد فرد مظنون تسلیم شده است، پلیس از شوکر استفاده می‌کند.

 

به گزارش یورونیوز، پلیس لنکستر گفته است که حادثه در روز پنج‌شنبه ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی رخ داده است. لنکستر شهری کوچک در ایالت پنسیلوانیا است و در شرق آمریکا واقع است.

 

شخصی که از حادثه فیلم‌ گرفته است به شبکه ان‌بی‌سی گفت: «فکر می‌کنم ویلیامز بین دو افسر پلیس که یکی می‌گفت پاهایش را صاف قرار دهد و دیگری که می‌گفت پاهایش را ضربدری بگذارد گیج شد.»

 

شماری از شهروندان شهر لنکستر نیز در اعتراض به اقدام پلیس تجمع کردند. شهردار لنکستر نیز این رخداد را مایه نگرانی جدی دانسته است.

 

شان ویلیامز، ۲۷ ساله، در اعتراض به رفتار پلیس گفت: «به من شوک داده شد در حالی‌که نباید داده می‌شد. چرا می‌گویم نباید؟ چون تمام دستوراتی را که به من داده بودند اجرا کرده بودم.»

 

 

لینک دانلود

 

 

آقای ویلیامز دو روز در بازداشت بسر برده و تا انجام تحقیقات با وثیقه ۵ هزار دلاری آزاد شده است.

 

نوع تنظیم خبر در یورونیوز به گونه ای است که گویا پلیس اصلا مرتکب جرمی نشده است.

 

پرداختن به سیاه نمایی در خبرها علیه ایران هنوز فرصتی نصیب رادیوفردا و صدای آمریکا نکرده است تا درباره این خبر که در بیخ گوش این دو رسانه رخ داده، گزارشی تنظیم کنند.

 

پلیس آمریکا بی رحم ترین در دنیا

گفتنی است تا آغاز ماه می، پلیس آمریکا 400 نفر را در سال 2018 کشته اند.

 

آنچه که باعث می شود کشتار مردم آمریکا به دست پلیس های این کشور رنج آورتر باشد این است که نرخ قابل توجهی از پلیس ها به دلیل کشتن شهروندان خود به زندان میافتند.

 

از میان 1147 کشتار پلیس در سال 2017 تنها 13 درصد از آن ها به دلیل وقوع جرم بوده است. حدود نیمی از این کشتارها با پاسخ پلیس به تهاجم غیر خشونت آمیز مظنونین یا سناریوهایی که هیچ جرمی در آن ها به وقوع نپیوسته، شروع شده بود. اساسا آن ها تمایل به استفاده از اسلحه های خود را برای پایان دادن به یک مسئله دارند.

 

115