بازداشت یک زن به صرف اعتراضی ساده +فیلم و عکس

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش /#، پلیس آمریکا یک زن را تنها به این دلیل که علیه سیاست مهاجرتی اعتراض کرده بود، بازداشت کرد.

 

این زن عصر چهارشنبه در نیویورک، در روز استقلال این کشور در اعتراض به جدا کردن خانواده‌های مهاجران از مجسمه آزادی بالا کشید.

 

این کار باعث شد پلیس برای جلوگیری از جنجال و اعتراض های بیشتر، منطقه را که بخاطر جشن‌ استقلال مملو از جمعیت بود تخلیه کند، هرچند یورونیوز درباره علت آن مطلبی ننوشت.

 

در نهایت پس از عملیاتی سه ساعته او را دستگیر کرده و از مجسمه پایین بیاورد.

 

در این روز شماری از فعالان حقوق بشر نیز به دلیل آویختن پارچه نوشته‌هایی از مجسمه آزادی که خواستار لغو فرمان‌های ضد مهاجرتی دونالد ترامپ و توقف دستگیری و اخراج مهاجران غیرقانونی بودند، دستگیر شدند.

 

دونالد ترامپ که مدافع سیاست جدا کردن کودکان از والدین در مرز مکزیک است، این سیاست ضدانسانی با اعتراضات گسترده داخلی و بین المللی سرانجام در اواخر ماه ژوئن متوقف شد.

 

بنا بر اعلام دولت آمریکا تنها طی دوره زمانی ۵ مه تا ۹ ژوئن یعنی زمان اجرای رویکرد «مدارای حداقلی» با پناهجویان ۲۳۴۲ کودک از سرپرستانشان جدا شده‌اند.

 

پلیس برای موجه نشان دادن اقدام زورمدارانه خود با این زن، اعلام کرده است که ویلیامز ۲۷ ساله پیش از این سابقه سوءمصرف الکل و تخطی از قوانین شهری را داشته است.

 

 

لینک دانلود

 

 

 

به گزارش بی بی سی فارسی، بعضی از شاهدان عینی تصاویری را از بالا رفتن این زن و حضور او در پای مجسمه آزادی در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند.

 

 

 

 

 

پرداختن به سیاه نمایی در خبرها علیه ایران هنوز فرصتی نصیب رادیوفردا و صدای آمریکا نکرده است تا درباره این خبر که در آمریکا و بیخ گوش این دو رسانه رخ داده، گزارشی تنظیم کنند.

 

مقایسه این رفتار پلیس آمریکا با کلیپ مواجهه پلیس زن ایران با فردی که از قانون حجاب تمرد کرده بود و حجم گزارش و اخبار رسانه های غربی ابعاد سیاه نمایی، خبرسازی و جنجال علیه ایران را بخوبی روشن می کند.

 

بیشتر بخوانید:

ویدئوی جنجالی استفاده پلیس از شوکر برای دستگیری یک شهروند +فیلم

 

در هفته جاری همچنین پلیس آمریکا در شهر لنکستر با شوکر برقی به سمت فردی نشسته بر زمین، نشانه رفت در حالی که به نظر می‌رسید فرد مظنون تسلیم شده پلیس از شوکر استفاده کرد.

 

115