بازدید معاون امور هنری از روند بهسازی موزه هنرهای معاصر تهران

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری /# از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، سید مجتبی حسینی، امروز از روند بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران بازدید و با مسوولان شرکت‌های مجری و مشاور بهسازی موزه، گفت‌و‌گو کرد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از موزه هنرهای معاصر تهران گفت: موزه هنرهای معاصر جایگاه مهمی در هنر جامعه دارد و براساس ضرورت، طرح بهسازی موزه شکل گرفت و با در نظر گرفتن اصول تخصصی و مشخصه‌های موزه هنرهای معاصر تهران، بازسازی انجام می‌شود. با توجه به نقش موزه هنرهای معاصر تهران در فضای هنر و برای فعالیت آن، ضرورت دارد سرعت انجام بهسازی هم مورد توجه قرار گیرد تا دوباره فعالیت موزه آغاز شود.

حسینی همچنین گفت: گروهی از متخصصان حوزه معماری، مرمت و هنرمندان به عنوان گروه مشورتی نیز روند بهسازی را نظارت و به طور مستمر این روند را دنبال می‌کنند.

مسعود معمار، سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این بازدید، از روند بهسازی گزارش داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی، عایق‌های حرارتی و رطوبتی پشت بام‌ها در حال انجام است و سه گالری موزه را هم از نظر ایمنی، حریق و ... آماده و مجهز کرده‌ایم تا آثار گنجینه به این گالری‌ها منتقل شود و بهسازی موزه آغاز شود، سپس فضای برودتی و حرارتی گنجینه تفکیک شود.

همچنین در این بازدید، محسن عقابی، مجری طرح بهسازی موزه هنرهای معاصر تهران و احمد طالبی‌نژاد، مشاور طرح بازسازی موزه نیز گزارشی از فعالیت‌های انجام شده و برنامه‌های بعدی بهسازی موزه را ارائه کردند.

معاون امور هنری، از گالری‌ها، پشت‌بام و سایر بخش‌های موزه هنرهای معاصر تهران با ‌همراهی مرتضی باقرنژاد، امین مویدی اصفهانی، مجید ملانوروزی و علی محمد زارع بازدید کرد.