تولید برای بازارهای همسایه راه مقابله با تحریم‌ها

گردآوری پورتال رهتا :

کارگاه تصمیم‌گیری درباره تبعات خروج امریکا از برجام در صنعت کشور بخصوص صنایع کوچک و متوسط با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و کارشناسان در سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، صادق نجفی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در این کارگاه با تاکید بر اینکه شرایط و اتفاقات به وجود آمده را باید جدی گرفت، اظهار کرد: آگاهی و آشنایی از ترفندهای طرف مقابل یکی از راهکارهای مقابله با شرایط در کنونی است. ضمن آن‌که ما دوران ۸ سال جنگ تحمیلی شرایطی بدتر از این را گذرانده‌ایم.

نجفی ادامه داد: صنایع کوچک و متوسط آسیب‌پذیری بوده و با هر مسئله کوچکی دچار مشکل می‌شوند از این رو با برگزاری این کارگاه سعی شده تا تجربه‌ها و راهکارهای نتیجه بخش از سوی کارشناسان که پیش از این به بررسی شرایط پرداخته‌اند ارایه شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: توان صادرات غیر نفتی ایران حدود ۴۰ میلیارد دلار است بنابراین می‌توان با تمام توان تولید داخلی برای مقابله با تحریم اقدام کرد.

نجفی افزود: همانطور که رهبر انقلاب اشاره کرده کشورهای همسایه بازار بسیار خوبی برای تولید ایرانی است و باید از این فرصت استفاده کرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: هم افزایی مسئولان و متولیان بخش تولید و صنعت می تواند فرصت مهم برای پیشبرد سیاست‌های راهبردی اقتصادی باشد.

نجفی افزود: تولید و صنعت نقش مهمی در افزایش رشد و توسعه اقتصادی ایفا می‌کنند و با رونق این بخش، نیروی کار و فنآوری در تولید بحرکت درآمده و رونق اقتصادی، زمینه‌های بهبود سطح زندگی را فراهم می کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نقش هم افزایی و اتحاد در برطرف کردن موانع و مشکلات بخش تولید بیان کرد: مشکلات کشور با تدبیر، برنامه ریزی، کار و تلاش برطرف می شود. نجفی تاکید کرد: در شرایط کنونی باید از هر فرصت و هر ظرفیتی به نفع کشور و مقابله با تحریم ها استفاده کرد.

رفع مشکلات صنعت مورد به مورد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از رصد روزانه عملکرد صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی خبر داد و گفت: گزارش عملکرد آنها در ثبت سفارش، تعطیلی واحدهای صنعتی، بازگشایی واحدهای جدید و... در اختیار مسئولان دولتی قرار می‌گیرد.

نجفی با اشاره به فعالیت کمیته ویژه در این سازمان گفت: این کمیته هر روز مشکلات تولید را به صورت موردی رصد کرده و برای حل این مشکلات اقدام می کند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: وضعیت کارآفرینی هر روز از سوی مدیران و مسئولان شرکت شهرک‌های صنعتی استانی بررسی می‌شود تا مشکلات صنایع کوچک و واحدهای صنعتی شناسایی شده و برای رفع آن راهکار مناسب داده شود.