رسیدگی ۱۵ نهاد دولتی به موضوع قتل های سریالی قاتل نامرئی

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری /#، امروز نشست مشترک نمایندگان بیش از 15 وزارتخانه و سازمان برای پیشگیری از حوادث گازگرفتگی (مسمومیت و مرگ خاموش) که به عنوان قاتل نامرئی هر چند وقت یکبار جان عده ای از هموطنانمان را می گیرد، برگزار می شود.

در هشت ماهه نخست سال جاری در سراسر کشور در مجموع 839 نفر فوتی ناشی از مرگ خاموش داشتیم که از این تعداد 256 نفر ناشی از انتشار گاز سمی مونوکسیدکربن از وسایل گازسوزی بود که به شبکه گاز طبیعی وصل هستند و بقیه ناشی از نشت مونوکسید کربن از دیگر وسایل حرارتی بوده است.

گستردگی حوادث ناشی از انتشار گاز مونوکسیدکربن از وسایل گازسوز خانگی وضعیت هشدار برانگیزی داشته که همین امر به گردهمایی مشترک بیش از 15 وزارتخانه و سازمان با هدف رسیدن به راه حل های کاربردی کاهش این حوادث منجر شده است.

طبق اعلام شرکت ملی گاز ایران، هدف این نشست که با حضور نمایندگان دادستانی کل کشور و معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه برگزار می شود، مشارکت بین بخشی تمام وزارتخانه ها و سازمانها برای همکاری جدی، گسترده و موثر در برنامه های پیشگیری از حوادث گازگرفتگی است.

در همین راستا دو هدف گذاری کوتاه مدت و بلندمدت تعریف شده که بدین شرح است:

هدف 1- هدف کوتاه مدت (زمستان 96)- اولویت جلسه 8 آذر ماه 96

* همفکری و اعلام برنامه های هر وزارتخانه و سازمان مرتبط برای آموزش عمومی با استفاده از تمام ظرفیت های رسانه ای، جلسات و سمینارهای آموزشی گسترده در سراسر کشور و حتی اجرا و یا مشارکت در بازدید و آموزش خانه به خانه در مناطق و محلات پرحادثه و ... برای افزایش آگاهی و بالابردن حساسیت همه خانواده ها و گروه های ذیربط به رعایت نکات ایمنی

هدف 2- اهداف میان مدت و بلندمدت:

* اجرای کامل و صحیح مقررات ملی ساختمان و استانداردها (طراحی، اجرا، نظارت)، اجرایی شدن مبحث 22، به روز آوری و ارتقای استانداردها و مقررات و ... برای ارتقای ایمنی ساختمان ها و شهروندان در ساختمان های موجود و جدیدالاحداث

انتهای پیام/