کمپانی اماراتی ابرخودروی ۵۰۰۰ اسب بخاری دویل 16 را معرفی کرد! +عکس

گردآوری پورتال رهتا :

نمایشگاه خودروی دوبی ۲۰۱۷، میزبان ابرخودروی ۵۰۰۰ اسب بخاری دویل ۱۶ خواهد بود که با مشخصات فنی باورنکردنی معرفی می‌شود.

ابرخودروی 5000 اسب بخاری دویل 16 (Devel Sixteen) محصول یک شرکت نوپای اماراتی، برای اولین بار در سال 2013 معرفی شد. نمونه‌ی نمایش داده‌شده‌ در آن زمان، قابلیت حرکت نداشت؛ ولی بر اساس ادعای تیم مهندسی دویل، ابرخودروی آن‌ها به لطف پیشرانه‌ی 16 سیلندر V شکل به همراه چهار توربوشارژ، توانایی رسیدن به سرعت‌های بالای 482 کیلومتر بر ساعت (300 مایل بر ساعت) خواهد داشت.

بیشتر خبرگزاری‌ها دویل 16 را چیزی بیشتر از یک نمونه‌ی نمایشی نمی‌دانستند؛ اما بر اساس اطلاعات منتشرشده، پس از چهار سال اولین پروتوتایپ این هایپرکار پرقدرت در نمایشگاه خودروی دوبی، تا چند روز دیگر به نمایش گذاشته خواهد شد. بر اساس گزارش مجله‌ی آمریکایی Road & Track، نسخه‌ی پروتوتایپ دویل 16 که قابلیت حرکت و رانندگی دارد، در تاریخ 23 آبان به‌طور رسمی رونمایی می‌شود؛ پیشرانه‌ی 16 سیلندر V شکل آن که با چهار توربوشارژ همراهی می‌شود، حدود 5000 هزار اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

مدیران شرکت دویل اعلام کردند که برای ساخت این ابرخودرو، با شرکت مانیفاتورا اتومبیلی تورینو (Manifattura Automobili Torino) همکاری می‌کنند. این شرکت ایتالیایی در ساخت خودروهایی چون سوپراسپرت جیمز گلیکنهاوس موسوم به SCG 003 و ابرخودروی گامپرت آپولو اینتنسا اموزیونه (IntensaEmozione) نقش داشته اشت.

بر اساس گفته‌ی مقامات دویل، رانندگی با دویل 16 راحت است و تمام تجهیزات و قابلیت‌های کلاس ابرخودروها را به همراه دارد. با توجه به شایعات، قدرت 5000 اسب بخاری و حداکثر سرعت بیش از 482 کیلومتر بر ساعت، دویل 16 را فراتر از هر خودروی جاده‌ای در تاریخ نشان می‌دهد. در مقایسه با ابرخودروهای مشهور، قدرت دویل 16، پنج برابر قدرت مک‌لارن P1 خواهد بود.

پیشرانه‌ی V16 و 12.3 لیتری آن، توسط مهندسان شرکت آمریکایی استیو موریس (Steve Morris Engines) ساخته شده است که البته برای خودروهای مخصوص مسابقات درگ طراحی شده بود. بر اساس ویدئوی منتشرشده از تست داینو (نیروسنج)، قدرت 4515 هزار اسب بخاری دویل 16 در دور موتور 6900، تأیید می‎شود که البته این رقم حداکثر مقداری بود که دستگاه می‌توانست نمایش دهد.

نمایشگاه خودروی دوبی 2017، از 23 آبان آغاز به‌ کار می‌کند که البته، دویل 16 تنها خودروی پرقدرت موجود در این نمایشگاه نخواهد بود. مدل جدید شورولت کوروت ZR1 با پیشرانه‌ی هشت سیلندر V شکل به قدرت 750 اسب بخار، برای اولین بار در این نمایشگاه به‌طور رسمی رونمایی خواهد شد.


منبع خبر : عصر خودرو