حمایت وزارت ارتباطات از صنعت بازی های رایانه ای در کشور

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش گروه اقتصادی /# از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، محمد جواد آذری جهرمی با حضور در سومین مسابقات بازی های رایانه ای ایران در سخنانی با اشاره به اهمیت بازی های رایانه ای در دنیا ، گفت : به دلیل توجه جوانان به بازی های رایانه ای باید از این حوزه حمایت کرد و تسهیلاتی برای آن فراهم شود.

وی تاکید کرد : جوانان در این حوزه می توانند در دنیا برای کشور افتخار آفرینی کنند .

ویر ارتباطات درباره تولید بازی های ایرانی نیز افزود : خوشحال می شویم بازی هایی در ایران تولید شود که در کشور های دیگر هم از آن استفاده کنند و ما فقط استفاده کننده بازی های خارجی نباشیم.

آذری جهرمی تصریح کرد : برای حمایت از تولید این بازی ها با همکاری بنیاد بازی های رایانه ای تسهیلاتی در نظر گرفته می شود .

وی افزود : در وزارت ارتباطات در طراحی شبکه به لایه ای بالایی که مورد نیاز کاربران است توجه می شود و شبکه با توجه به نیاز کاربران آن طراحی می شود.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه امروز بازی های آنلاین طبق استاندارد ها نباید بیش از 100 میلی ثانیه تاخیر داشته باشد، گفت : اما در برخی بازی ها به دلیل فاصله بسیار کاربر با سرور در ایران تا 400 میلی ثانیه تاخیر وجود دارد و با چنین درخواستی که برای بازی های رایانه ای وجود دارد ما هم باید شبکه خود را مطابق با این نیاز طراحی کنیم و این کار در برنامه ما در وزارت ارتباطات دیده شده است.

آذری جهرمی تاکید کرد : با این کار بزرگترین امکان برای فعالان این حوزه ایجاد می شود که بتوانند در بازی های آنلاین بین المللی شرکت داشته باشند .