عراق مشکل واردات خودرو از ایران را رفع کند

گردآوری پورتال رهتا :

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به برخی مسائل در زمینه صادرات خودرو به عراق، تاکید کرد از دوستان عراقی انتظار داریم این مشکلات را حل کنند.

به گزارش  ایلنا، منصور معظمی در دیدار سرپرست وزارت صنایع و معادن عراق افزود: انتظار ما از عراق پیگیری جدی تر و فعال‌تر تفاهمنامه‌های بین ۲ کشور است.

مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با تبریک آزادسازی موصل گفت: عراق برای ما یک دوست راهبردی است و علاقه مندیم در حوزه های صنعتی، همکاری و سرمایه گذاری کنیم.

معظمی با اشاره به سابقه ۶۰ ساله سازمان مدیریت صنعتی در آموزش و تربیت مدیران، افزود: این سازمان با طراحی دوره‌های آموزشی برای تربیت و آموزش مدیران عراقی آمادگی دارد.

مدیرعامل ایدرو تصریح کرد: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع پایین دست پتروشیمی، همچنین صنایع کشتی سازی، خودروسازی و قطعه‌سازی و همچنین نوسازی صنایع عراق آمادگی دارد.

وی پیشنهاد کرد با تشکیل کارگروهی از هر ۲طرف ایرانی و عراقی، مسائل مختلف همکاری در زمینه های صنعت، تولیدی و سرمایه گذاری بررسی شود.

محمد شیاع السودانی سرپرست وزارت صنایع و معادن عراق، در این نشست گفت: این پیشنهادها را به‌طور کارشناسانه بررسی می‌کنیم و برای رفع مشکلات بین ایران و عراق برای همکاری بیشتر و فعال‌تر می‌کوشیم.

هیات عراقی شامل سرپرست وزارت صنایع، معاونان، مدیران سازمان های دولتی و نمایندگان بخش خصوصی در سفر به ایران با وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدار و از شهرک صنعتی شمس آباد بازدید کرد.